کد خبر 207267

چرا شرکت‌ها در پیدا کردن نیروی انسانی کارآمد دچار مشکل هستند؟

عقب ماندن ایرانیان از قافله استخدام آنلاین

اینترنت در قرن جدید، ماهیت بسیاری از امور را دچار تغییراتی عمده و اساسی کرده است. از جمله این تغییرات مهم، بروز تحولات شگرف در حوزه استخدام است. امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته دنیا، فرایند استخدام از طریق مراجع استخدامی آنلاین صورت می‌گیرد که نسبت به شیو‌ه‌های سنتی نظیر درج آگهی در مطبوعات، سریع‌تر، دقیق‌تر و ارزان‌تر است.

به گزارش IranTalent.com، بر اساس تحقیقی که در ایالات متحده صورت گرفته است، در چهار ماه پایانی سال 2016، به طور متوسط حدود 55% از جمعیت بیکار آمریکا با مراجعه به یکی از وب‌سایت‌های استخدامی در جستجوی شغل جدید بوده‌اند که این میزان در جمعیت 16-24 سال 67درصد و در جمعیت 55-64 سال 39درصد بوده است.

این در حالی است که علی‌رغم توفیق نسبی وب‌سایت‌های استخدامی ایرانی در جمع‌آوری رزومه متخصصان، دسته‌بندی این رزومه‌ها بر اساس تخصص و توانمندی‌ها، منطبق کردن رزومه‌ها با نیاز کارفرمایان به صورت هوشمند و درصد قابل توجهی از جمعیت جویای کار هنوز نسبت به مزایای جستجوی کار از درگاه مراجع اینترنتی بی‌خبر هستند و آمار جسته و گریخته‌ای که در مورد بحث استخدام آنلاین وجود دارد، از عقب ماندن ایرانی‌ها در این حوزه خبر می‌دهد.

اما مشکل تنها منحصر به غفلت کارجویان نیست و کارفرمایان هم در زمینه این غفلت گوی سبقت را از کارجویان ربوده‌اند و تنها درصد بسیار ناچیزی از شرکت‌ها و سازمان‌ها، نیازهای استخدامی خود را با استفاده از خدمات سایت‌های استخدامی رفع می‌کنند.

بنابراین علی‌رغم پیشرفت قابل توجه مراجع استخدامی آنلاین در کشور، ارائه خدمات متنوع توسط این وب‌سایت‌ها و وجود مزایایی نظیر: دسترسی به چند صد هزار رزومه افراد متخصص، ارتباط آسان با کارجو ، سرعت بالای استخدام و انتخاب گزینه‌ها به صورت هوشمند و در نهایت مدیریت کردن هزینه‌های استخدم، در کشور ما بسیاری از کارفرماها هنوز نسبت به این امتیازات آگاهی ندارند و به همین خاطر هنگام یافتن نیروی انسانی کارآمد، دچار مشکل می‌شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر