کد خبر 193671

طیب نیا با وزیر دارایی چین دیدار کرد/ تاکید بر نقش ایران در طرح جاده ابریشم

وزیر دارایی چین در دیدار روز دوشنبه علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با وی، از علاقمندی چین بر گسترش همکاریها با ایران در حوزه های مختلف اقتصادی و بر طرف کردن موانع احتمالی پیش رو خبر داد.

طیب نیا که به منظور شرکت در اجلاس بین المللی راه ابریشم به پکن سفر کرده است، امروز میهمان «شیائو جیه» (xiao jie) وزیر دارایی چین در محل این وزارتخانه بود و دو طرف راههای توسعه مناسبات و همکاریهای دو جانبه را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، طرفین در این دیدار علاوه بر پرداختن به مسائل مورد علاقه دوجانبه، به بررسی تامین مالی بانک های چینی در ارتباط با پروژه های زیربنایی ایران پرداختند که توسط کشورمان به آنان معرفی شده است.

طرف چینی همچنین در بخشی از سخنان خود به نقش ایران در اجرای جاده ابریشم نوین موسوم به «یک کمربند - یک راه» اشاره و از مشارکت کشورمان در طرح های مرتبط با این جاده حتی با کمک ایران در کشورهای ثالث استقبال کرد.

وزیر دارایی چین همچنین گفت که عزم کشورش بر گسترش هر چه بیشتر روابط با ایران است و دولت چین تلاش خواهد کرد تا هر نوع موانع پیش روی این همکاریها برداشته شود.

او یادآور شد که به منظور اجرای این مهم، سعی خواهد کرد با همکاری ایران برخی از مقررات و قوانین بین المللی دست و پاگیر را که ممکن است باعث ایجاد خلل در روابط اقتصادی دو کشور شود، برداشته شود.

طرفین همچنین در ارتباط با بحث کارگزاری بانک ها، ایجاد شعب بانک های دو طرف در کشورهای یکدیگر نیز گفت وگو کرده و یادآور شدند که به منظور تسریع در روند اجرای طرحها و فعالیت های اقتصادی، تحقق موارد یاد شده ضروری است.

علی طیب نیا روز شنبه و به منظور شرکت در اجلاس بین المللی راه ابریشم موسوم به «یک کمربند - یک راه» وارد پکن پایتخت چین شده بود. این اجلاس امروز به کار خود پایان داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر