کد خبر 186226

دریافت مالیات به صورت عادلانه

طیب‌نیا: هدف رونق بخشیدن به تولید و اشتغال است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مردم اگر بدانند دریافت مالیات به صورت عادلانه انجام می شود و به صورت مدبرانه و عقلایی هزینه می شود قطعا با انگیزه بیشتری به پرداخت مالیات اقدام می کنند.

 علی طیب نیا در سفر استانی رییس جمهور به استان سمنان همزمان با افتتاح ساختمان جدید اداره کل امور مالیاتی این استان، افزود: هدف از طرح جامع مالیاتی دستیابی همزمان به عدالت و کارآمدی در نظام مالیاتی کشور است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شادا،وی گفت:مردم اگر بدانند دریافت مالیات به صورت عادلانه انجام می شود و به صورت مدبرانه و عقلایی هزینه می شود قطعا با انگیزه بیشتری به پرداخت مالیات اقدام می کنند.

طیب نیا با اشاره به اهمیت حفظ ثبات اقتصادی در کشور گفت: تورم در کشور به طور پایدار اصلاح نمی شود مگر اینکه سیستم مالیاتی اصلاح شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین از سال ۹۶ به عنوان سال مهم در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت : هدف ما در سال پیش رو رونق بخشیدن به تولید و اشتغال است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  مالیات 9 درصد ارزش تمام فشارش روی تولید و کاهش اشتغال است . دولت تمام درآمدهای عظیم نفت و گاز و ... را حیف و میل میکند و میخواهد هزینه کشور را از مالیات بخش خصوصی بگیرد ، ... انصاف است ؟؟؟؟؟ ! ! !

 • ناشناس
  ۲ ۰

  افزایش 145 درصدی مالیات در شرایط رکود عادلانه است ؟؟؟ !!! آیا از بنیادها و نهادها که بهترین درآمد ها را دارند مالیات گرفتی ؟؟؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دولت شما با افزایش مالیات و ارزش افزوده از تولید ، عملا تولید را ضعیف ، قیمت تمام شده را گران و رکود بوجود آورده

 • ناشناس
  ۶ ۱

  ادارات مالیات به شما گوش نمیدن و کارخودشون رو میکنن

 • ناشناس
  ۵ ۱

  اقاي دكتر تمام شركت ها و بانكها و موسسه حسابرسي رو مجبور كن كه اخرين متد حسابرسي رو حسابداري رو به كار بگيرن .اينجوري هم اقتصاد شفاف ميشه هم ماليات.نه اينكه بعضي بانكها با زور از زير اين قوانين حسابداري فرار كنن.جديت به خرج بديد