{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 186181

خط تولید سمند در سمنان با تلاش مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی، در سال اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، خط تولید سمند در سمنان صبح امروز با حضوررییس جمهور، وزیر صنعت،معدن و تجارت، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مقامات کشوری و استانی به بهره برداری رسید.

صنایع اتومبیل سازی فردا، متعلق به بخش خصوصی است و طی قراردادی با گروه صنعتی ایران خودرو 6هزار دستگاه سمند تولید خواهد کرد.

 این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی با همکاری ایران خودرو در دو بخش "خدمات فنی – مهندسی" و "سفارش کار" فعال و وارد چرخه اقتصادی، تولیدی و اشتغال کشور شد.

با بهره برداری از خط تولید سمند،150نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد، علاوه بر آن، آغاز به کار این خط تولید خودرو باعث اشتغالزائی غیر مستقیم در بخش خدمات و رونق اقتصادی در منطقه سمنان خواهد شد.

این خط تولید خودرو در فار نخست روزانه 20 دستگاه خودرو سمند به سفارش ایران خودرو تولید خواهد کرد؛ این اقدام در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 96 به عنوان اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال انجام شده است.

صنایع اتومبیل سازی فردا با سرمایه گذاری بخش خصوصی و در زمینی به مساحت 50هکتار ایجاد شده است. این کارخانه(ایران خودرو سمنان) درراستای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال92  به بخش خصوصی واگذار شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری