{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 186134

دولت یازدهم در روزهای پایانی سال گذشته مصوبه‌ای را تصویب کرده که راه را برای افزایش ۵۰ درصدی حقوق مدیران و کارمندان ممکن می‌کند.

براساس مصوبه 18/12/1395 هیات وزیران، سقف حداکثر امتیازات مواد 65، 66، 68 و 71 قانون مدیریت خدمات کشوری (مربوط به محاسبه حقوق کارمندان، مدیران و بازنشستگان دولتی) 50 درصد افزایش یافت. این مصوبه در 21 اسفند 1395 از سوی معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا به سازمان امور اداری و استخدامی ابلاغ شده است.

افزایش بی‌سابقه حقوق‌ها

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم ، برای درک محتوای این مصوبه باید به نحوه محاسبه حقوق شاغلان دولتی توجه کرد که از دو بخش ضریب حقوقی و امتیازات شغلی تشکیل می‌شود. ضریب حقوقی، مبلغ ریالی است که هر ساله با توجه به نرخ تورم توسط دولت و در قالب مجوزهای قانون بودجه تعیین می‌شود. امتیازات شغلی هر کارمند هم براساس مقررات موجود از جمله احکام قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می‌شود. در هر سال، مبلغ ریالی آیتم‌های حقوقی مندرج در احکام کارمندان نظیر حق شغل و شاغل براساس حاصل‌ضرب امتیازات مندرج در حکم کارگزینی و ضریب حقوقی سال، محاسبه می‌شود.

بنابراین افزایش 50 درصدی حداکثر امتیازات برای کارمندان، عملا به معنای افزایش چشمگیر حقوق کارمندان و بخصوص مدیران در سال جاری است. براساس قانون بودجه امسال، ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان 10 درصد افزایش می‌یابد؛ اما دولت یازدهم پس از چند سال تثبیت امتیازات شغلی، تصمیم گرفته حداکثر امتیازات شغلی حقوق‌بگیران را تا 50 درصد افزایش دهد که در صورت تصویب شورای حقوق و دستمزد به منزله افزایش 30 تا 50 درصدی دریافتی حقوق‌بگیران در سال 96 نسبت به سال 95 خواهد بود.

محل تأمین اعتبار کجاست؟

هرچند این خبر برای حقوق‌بگیران دولتی خبر مسرت‌بخشی است، اما محل تأمین اعتبار این افزایش ناگهانی حقوق مشخص نیست. در بودجه امسال حدود 150 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان و سایر حقوق‌بگیران دولتی لحاظ شده که با توجه به افزایش 10درصدی دریافتی‌ها نسبت به بودجه سال 95 بوده است.اما با مصوبه اخیر دولت در افزایش 50 درصدی امتیازات حقوق‌بگیران، دولت به چند ده هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد برای افزایش حقوق‌ها نیازمند است. به یقین بودجه مصوب امسال، تکافوی اجرای این مصوبه را برای همه حقوق‌بگیران ندارد و دولت مجبور به ارائه لایحه متمم بودجه است. البته مهم‌ترین نکته، نحوه تأمین اعتبار این افزایش است و شاید بودجه عمرانی قربانی این افزایش شود.

حقوق‌های نجومی برمی‌گردد؟

سؤال مهمی که درباره این مصوبه وجود دارد، افزایش 50 درصدی امتیازات شغلی مدیران است. در حالی که از سال گذشته با افشای فیش‌های نجومی برخی مدیران دولتی، مقررات مختلفی برای بستن راه‌های پرداخت حقوق‌های نجومی اتخاذ شد، مصوبه اخیر دولت می‌تواند راه را برای بازگشت حقوق‌های نجومی از مجرای قانونی باز کند.

مجرای قانونی

استناد دولت برای این مصوبه، بند الف ماده 50 برنامه پنجم توسعه است. بند الف ماده 50 برنامه پنجم به دولت اجازه داده، امتیازات فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری (امتیازات شغلی حقوق‌بگیران) را تا 50 درصد افزایش دهد؛ اما نکته مهم این است که چون دولت‌های دهم و یازدهم در طول اجرای برنامه پنجم، بودجه کافی برای افزایش 50 درصدی امتیازات شغلی را در اختیار نداشتند، هیچ‌گاه از این مجوز استفاده نکرده بودند.

به نفع مدیران می‌شود

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این باره گفت: اگر این مصوبه با نگرش عدالت‌محورانه برای همه کارکنان و کارکنان با دریافتی کم صورت گرفته باشد به نوعی قابل توجیه است، ولی نگرانیم این افزایش‌هایی که ذکر شده برای طبقه خاصی از کارکنان دولت باشد که متاسفانه در گذشته توسط آقای دکتر جهانگیری یک مورد ابلاغ شد که 34 درصد به حقوق برخی از افراد ستادی وزارتخانه‌ها اضافه گردید و رده‌های صفی و کارکنان پایین دولت بهره نبردند. وی اضافه کرد: در کنار کارکنان رسمی و پیمانی دولت، کارکنانی هستند که به عنوان شرکتی یا قرارداد مستقیم مشغول به کارند و این‌گونه افزایش‌ها برای آنها تعلق نمی‌گیرد که این کار یک نوع تبعیض به وجود می‌آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: انتظار ما از دولت این بود به جای این نوع افزایش‌ها بیاید قانون تکه تکه شده مدیریت جامع خدمات کشوری را که استثنائات زیادی در آن قائل شده و زمان اعتبار آن هم در 29/12/95 به اتمام رسید، احیا کند.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر این‌که این قانون با اصرار مجلس یک سال دیگر تمدید شد، اضافه کرد: دولت موظف بود بر اساس ماده 167 قانون آیین نامه داخلی مجلس، این قانون را شش ماه قبل از اتمام مهلت بیاورد یا تقاضای تمدید داشته باشد یا با اصلاحاتی که مد نظرش است آن را دائمی کند، اما مجلس آن را یک سال دیگر تمدید کرد. امیدوار بودیم دولت این کار را انجام می‌داد تا شاهد یک نوع نگاه عدالت‌محورانه به همه کارکنان دولت باشیم.

وی با اشاره به این‌که دولت برای پرداخت حقوق و دستمزد به ترفندهایی دست می‌زند، افزود: دولت به جای این‌که پایه حقوق را افزایش بدهد، اعلام می‌کند ما می‌خواهیم پایه حقوق را افزایش ندهیم، اما برخی از مابه‌التفاوت‌هایی را وضع می‌کند و مبالغی را تحت عناوین غیر از حقوق پایه برای برخی کارکنان در نظر می‌گیرد و کم‌کم آن را به عنوان مبنای حقوق افراد لحاظ می‌کند و تا زمانی هم که کارمند دولت هستند، ادامه دارد. در حالی که برای عموم کارکنان چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: میزان بهره‌مندی کارکنان ضعیف دولت از افزایش حقوق‌ها بسیار ناچیز است و با مصوبه اخیر دولت، آنهایی که اوضاعشان خوب است، بهتر خواهند شد.دولت تلاش می‌کند حقوق طبقه‌ای از مدیران و مقاماتش را افزایش دهد و این به نظر من نتیجه‌ای نه برای دولت و نه برای جامعه دارد.

افزایش حقوق‌ها پس از اجرای مصوبه

محمد آقاجانی، سخنگوی سازمان اداری استخدامی کشور نیز درباره این مصوبه  گفت: با اجرای این مصوبه، سقف امتیازات افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر امتیازات شغلی بین 2000 تا 6000 بوده اکنون از 2000 تا 9000 لحاظ شود. وی افزود: این موضوع شامل تمام افراد نمی‌شود و همه کارکنان دارای سقف امتیازات نیستند و تنها مشمول افرادی است که دارای امتیاز 6000 هستند و اکنون امتیاز شغلی آنها به 9000 ارتقا می‌یابد.

آقاجانی تاکید کرد: البته این کار نیاز به طی فرآیندهای قانونی دارد که هنوز طی نشده، اما از زمان اجرا، حقوق افراد بر پایه امتیازات جدید پرداخت خواهد شد. سخنگوی سازمان اداری استخدامی کشور با اشاره به این‌که دولت از ظرفیت قانونی خود برای این کار استفاده کرده است، تصریح کرد: ممکن است فردی امتیازاتش قبلا 6000 بود، اما طبق قانون نمی‌توانست دریافتی بیشتری داشته باشد و اکنون این امکان برای وی لحاظ خواهد شد.

نگرانی از کسری بودجه

شکور پورحسین، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد هم درباره این مصوبه عنوان کرد: اگر دولت این کار را به صورت کارشناسی در سال گذشته انجام می‌داد، معقول بود اما کاری که دولت در این مقطع زمانی انجام داده، نوعی تبلیغات انتخاباتی است. وی افزود: این خطر وجود دارد که دولت در سال‌جاری با مشکل کسری بودجه روبه‌رو شود.

اشاره تلویحی نوبخت

سخنگوی دولت روز سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود به طور تلویحی به افزایش حقوق کارمندان دولت، بیش از چیزی که در بودجه سال 96 تصویب‌شده، اشاره کرد.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نوبخت گفت: در حال حاضر چیزی که به‌صورت قطعی اعلام کنم، وجود ندارد. دولت از هر فرصتی برای ترمیم حقوق و افزایش قدرت خرید کارکنان استفاده می‌کند.گاهی اوقات این خواسته با منابع محدود ما مباینت دارد. در این زمینه به نکته‌ای اشاره نمی‌کنم و بیشتر از بودجه مساله‌ای نخواهیم داشت. افزایش‌های دریافتی از اول فروردین 96 اجرا خواهد شد و درصورتی‌که افزایشی در حقوق‌ها داشته باشیم آن را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

ارسال نظر

 • امیر
  ۲۲ ۱۴

  بنده کارمند جهاد کشاورزی هستم یک خانواده 4 نفره و فوق لیسانس و 12 سال سابقه خدمت و اجاره نشین با دریافتی ماهانه یک میلیون و نه صدو چهل و یک هزار تومان ناخالص که با کسر بیمه تکمیلی و حق بیمه و ... و با لحاظ هزینه اجاره مسکن و هزینه آموزش بچه هایمان عملا زندگی نباتی دایم من از دولت محترم و مخصوصا آقای روحانی رئیس جمهور محترم درخواست دارم به وضع حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی رسیدگی عاجل نمایند .

  • ناشناس
   ۱۷ ۲۸

   خیلی زیاد حقوق می گیری - بنده فوق لیسانس مهندسی عمران با معدل 17 و مهندس ناظر و مجری نظام مهندسی هستم ولی بیکارم و حتی ریال هم حقوق نمی گیرم

 • ساقی
  ۱۰ ۱۳

  ینجانب یک ربی ریاضی با 26 سال سابقه و مدرک دکترا و حقوق 2400 هستم که پس از کسر مالیات و باز نشستگی و بیمه و اجاره خانه همان زندگی نباتی را هم ندارم...

 • احمد
  ۱۱ ۷

  آقای مربی ریاضی شما برای جلب نظر بیشتر و دلسوزی بیشتر این کامنت را گذاشتید من که باور ندارم چنین باشد.

 • ناشناس
  ۲۱ ۱۱

  این مصوبات بیشتر جنبه تبلیغات انتخاباتی دارد و قطعا مجلس و دیوان محاسبات و مجمع تشخیص مصلحت نظام اجازه چنین افزایش حقوق های نجومی را نخواهد داد - در شرایطی که بودجه عمرانی دولت با کسری مواجه شده و اغلب طراح های عمرانی و راهسازی و ریلی و بیمارستان سازی تعطیل شده و صد هزار نفر از کارگران و مهندسان بیکار شدند . این بی عدالتی محض است که تمام بودجه مملکت به جیب کارمندان و بازنشستگان برود و بقیه ملت بیکار باشند و غاز بچرانند

 • ناشناس
  ۱۷ ۱۵

  این دولت ضعیف و ناکارآمد به جای اینکه از فرصت رفع تحریم ها برای توسعه زیرساخت های ارتباطی و جاده ای و خرید تجهیزات پزشکی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و ریلی استفاده کند متاسفانه تمام بودجه مملکت را صرف پرداخت حقوق و پاداش های نجومی به کارمندان و مدیران و بازنشستگان کرده - مردم ایران در جاده های باریک و ناایمن کشته میشوند ولی دولت حاضر نیست حتی یک ریال از حقوق مدیران 24 میلیونی بگیرش کسر کند تا جاده ها را تعریض و 4 بانده کند - بودجه ورزش و اشتغال جوانان صفر شده - ولی بودجه جاری دولت که صرف پرداخت حقوق کارکنان میشود 50 درصد افزایش یافته

  • ناشناس
   ۲۱ ۲

   حقوق مدیران را بگی درسته. حقوق کارمند و بازنشسته مگه چقدر برادر من?

  • الهام
   ۱۰ ۰

   کارمندان دولت کجا حقوق نجومی می گیرند جناب؟ حقوق نجومی برای مدیراس شما نباید حقوق همه ی کارکنان دولت رو با یک چشم ببینید

  • aghil
   ۸ ۱

   عمو با همین 50 درصد حق شغل هنوز حقوق من به 1500 نرسیده تو چه میگی برا خودت
   هنوز اصلا اعمال هم نشده که ببینم میرسه یا نمیرسه

 • ناشناس
  ۱۴ ۱۶

  محل تأمین اعتبار این افزایش ناگهانی حقوق مشخص نیست= از محل هدفمندی یارانه ها - از بودجه رفاهی مردم بدبخت و بیچاره - از بودجه ای که برای ساخت راه های روستایی و توسعه بزرگراه ها در نظرگرفته شده - از بودجه ای که برای ساخت استادیوم های ورزشی در نظر گرفته شده تا کارد بشه در شکم کارمندان بی خاصیت دولت با 45 دقیقه کار مفید در روز

  • ناشناس
   ۱ ۶

   تنها انسان های بزرگ می توانند در روز یکساعت مفید کار می کنند

 • ناشناس
  ۱۰ ۱۶

  اگر این بودجه های کلان که صرف افزایش حقوق های نجومی کارمندان و مدیران دولت شده بود - در جهت ساخت راه آهن ملایر-کرمانشاه - قصرشیرین و بصره عراق میشد - این مسیر ریلی در عرض 6 ماه به سرانجام می رسید و فقط از بابت ترانزیت گازوییل با قطارهای باری از عراق به افغانستان و پاکستان چیزی حدود 100 میلیارد تومان نصیب ایران میشد

 • ناشناس
  ۱۱ ۱۲

  متاسفانه این دولت تصور میکند که با افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان بیش از نرخ تورم میتواند رفاه و آرامش را برای مردم به ارمغان بیاورد که این اشتباه است - افزایش حقوق ها = افزایش نقدینگی = افزایش تورم = بی ارزش شدن پول ملی = ایجاد اختلاف طبقاتی .... دولت باید سعی کند با کنترل قیمت کالاهای اساسی , قدرت خرید مردم را زیاد کند

  • ناشناس
   ۲ ۷

   لازم نکرده حقوق ها را 50 درصد زیاد کنید - به فکر گرانی شکر و لبنیات باشید که قیمت شکر در مدت یکسال 3 بار گران شده ( از 1900 به 2200 به 2850 به 3000 ) - قیمت برنج از 8500 به 13000 تومان افزایش یافته - قیمت لوبیا چیتی از 10000 تومان به 13000 تومان افزایش یافته

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  حقوق بعضی از عزیزان 50% و اکثریت مردم 10% اضافه می شود، این هم فقط جنبه تبلیغاتی داره

 • ناشناس
  ۳ ۲۴

  کارمندان و مدیران نالایق دولت چکار مفیدی دارن انجام میدن که حقوقشون باید بره بالا ؟! کارمندای دولت اکثرا در حال جوک گفتن و چایی خوردن و مرخصی رفتن و پیچوندن کار هستند و کسی هم نظارت بر عملکردشون نداره و بود و نبودشون هیچ فرقی به حال مملکت نداره بهتره این هزینه ها رو صرف ایجاد اشتغال برای جوانان بکنید.

  • ناشناس
   ۸ ۱

   ایجاد اشتغال برای جوانان بخشی از این که باز هم میشه کارمتد دولت.....
   بیچاره کارمند های دولت که شما بهشون توهین میکنید

  • ناشناس
   ۰ ۲

   یعنی شما کارمند بشی از صبح تا شب بیل میزنی؟

 • پیام
  ۰ ۱۰

  با این شرایط استخدامی کم دولت چه کسی واقعا کارمند دولت است به جز نورچشمی ها؟؟؟ مردم تحصیلکرده و بدبخت همه در بخش خصوصی هستند که الان دولت میخواد از این بخش بگیره و بزاره رو حقوق کارمندای دولت تا رای جمع کنه و بخش خصوصی رو نابودتر کنه . این چه اشتباهیه اخه چرا رسیدگی نمیکنن به این کار نادرست

 • ناشناس
  ۷ ۱

  برای همسان سازی حقوق ها این مصوبه لازم است

 • هادی
  ۷ ۳

  با سلام. بنده با مدرک فوق لیسانس ۱۳۰۰ حقوق دارم که هزینه های شخصی زندگی بنده را هم تامین نمیکند و با این حقوق هفتاد سال دیگم شرایط ازدواج نخواهم داشت. اگه افزایش حقوق ها پلکانی باشه بسیار عادلانه تره. مثلا حداقل حقوق ها ۶۰ درصد افزایش داشته باشند و حداکثری ها ۱۰ درصد. اما با این افرایش ۵۰ درصدی بنده هنوز هم به ۲ تومن هم نخواهد رسید. اما حقوق مدیران یک باره از ۴ تومن به ۶ تومن میرسه‌. این کجاش عادلانس؟؟

 • افشار
  ۱۶ ۰

  بدبختى ما زمانى شروع شد كه بجاى تلاش دنبال داشته و نداشته ى ديگران باشيم دوست عزيزى كه حقوق اضافه نشده كارمندان حرص شما رو دراورده نگران شدم يه دفعه سكته نكنى نگران نباش اين قانون فقط برا بالادستى هاست چون من و تو ظرفيت نداريم از حرفات مشخصه كه خيلى حرص مال ديگران رو ميخورى

 • احسان
  ۱۴ ۲

  اینکه دولت حقوق همه کارکنان و بازنشستگان را به یک اندازه افزایش میدهد به هیچ وجه عادلانه نیست و اختلاف طبقاتی را نه تنها کم نمیکند بلکه افزایش میدهد زیرا کسی که مثلا ۱۰ میلیون حقوق میگیرد با افزایش ۵۰ درصدی ۵ میلیون به حقوقش اضافه میشود ولی کسی که یک میلیون حقوق میگیرد فقط ۵۰۰ هزار تومان به حقوقش اضافه میشود. به نظر من عادلانه تر اینست که دولت حقوق ها را به صورت پلکانی افزایش دهد و افراد با حقوق کمتر افزایش حقوق بیشتری داشته باشند.

 • سهراب ایرانی
  ۵ ۱

  کدوم افزایش حقوق ؟ افزایش حقوق مدیران بگیم بهتره تا افزایش حقوق کارمندان . چون اگه افزایشی باشه عددش واسه مدیران ده برابر کارمندان عادی میشه. کارمند عادی میشه 400 هزار تومان واسه مدیران عزیز 4 میلیون تومان .

 • حسن
  ۱۰ ۰

  این افزایش شامل مدیران میشه وکارمندا هیچ سودی ازش نمیبرن این وسط میخوان یه کلاه بذارن سر مردم جهت دریافت حقوقای نجومی تا دیگه قانونی بشه چون یه کارمند عادی حالاحالاها نمیتون امتیازش 6000بشه ؟

  • sam
   ۰ ۰

   من یه کارمند عادی با حداقل حقوقم امتیاز من ۷۸۰۰ هست یعنی منو شامل میشه؟

  • sam
   ۰ ۰

   من یه کارمند عادی با حداقل حقوقم امتیاز من ۷۸۰۰ هست یعنی منو شامل میشه؟

 • کارمند
  ۸ ۰

  چقدر مردم ایران ساده اند هنوز نداده اند به جون هم افتاده اند وای به حال اینکه بدهند ; کدام افزایش حقوق همه اش تبلیغاته اینقدر کشش می دهند بعد تبلیغات می گن بودجه نداشتیم عجیبه که شماها باورتان شده یک کمی فکر کنید به جای این که به جون هم بیفتید

 • مجتبی
  ۰ ۲

  درخصوص افزایش ۵۰درصدی حقوق شامل کارکنان خدمات کشوری ومی شود ماکه ازکارکنان نظام هماهنگ شهرداریها بوده وپادرهوا می باشیم ازاین مصوبه وبهره مند نمی گردیم تکلیف چیست

  • زهرا
   ۰ ۰

   میگن 50 درصد شما چرا باورت شده داری حساب کتاب میکنی

 • ناشناس
  ۵ ۰

  دوستان ناراحت نباشید چه افزایش داشته باشیم چه نداشته باشیم هیچ فرقی نمیکند مثلا اگه تصویب نشه پولشو میدن به مردم پس بهتره تصویب بشه تا عده ای حداقل سود برده باشند نه اینکه اختلاس بشه

 • محمود گل دوست
  ۱ ۰

  تامین این مبلغ میتونه از اونجا به دست بیاد که برخی نجومی می گیرند یعنی با تعادل بخشی.

 • سالاری
  ۵ ۰

  باسلام.چرا دولت به فکر ما نیروهای قراردادی ادارات نیست با ماهی یک میلیون دویست ..تازه صدوپنجاه تومانش حق اولاد هست که دو بچه دارم..انگیزه کار با این بی عدالتی های حقوقی از کارکنان گرفته میشه چرا کسی بفکر حقوق قراردادی ها نیست چون قراردادی هستیم کل کارهای اداره بر گردن ما میگذارن ..محض رضای خدا عدالت حقوقی عادلانه تقسیم کنید همکار من سه میلیون بگیره در یک اتاق کار میکنیم من یک میلیون دویست ....عجب قانونی

 • دل خون
  ۲ ۰

  هیچ خبری نیست دلتونو صابون نزنید سنگ بزرگ علامت نزدنه ...

 • صحرا
  ۷ ۰

  وحشتناکه، چه جامعه ای شده ایم ؟ بدون اینکه بدونیم چه اتفاقی افتاده داریم به یه عده هموطن کارمند چه چیزها که نمیگیم
  سقف امتیازات افزایش یافته که اگر کارمندی شرایط افزایش را داشت حقش ضایع نشه
  و مهمتر اینکه اگر حقوق کارکنان افزایش یابد مثل موتور محرک بقیه بخشها نیز رونق میگرند
  ولی اگر درامد گروهی که همه میدانیم اضاف بشه سر از خارج از کشور در میاره

 • شهرام حمادی
  ۳ ۰

  اینقدر ناشکر نباشید همیشه خدارو شکر کن درست میشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همان 10درصد است که در مقابل تورک تک رقمی بازهم رفوزه در مدیریت زندگی هستیم

 • ناشناس
  ۳ ۰

  قابل توجه دوستانی که باقضاوت نابجا انتظار صرف نظر از افزایش حقوق کارمندان را ازمسئولین دارند اینطور خصمانه صحبتکردن و انتقاد آنها از کارمندان نشان دهنده این نکته است که چون آنها از مجموع این افراد نیستندکارمندان راشایسه نمیدانندو معترض هستند درنظرداشته باشند که اگر همین شرایط به عکس بود همین دوستان معترض از طرفداران این طرح بودند وباکمال میل استقبال می کردند.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تو این مملکت همه بخیلن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا همه به فکر خودشون هستن مگه میشه فقط حقوق معلما و بازنشستگان و افزایش بدین پس این خدماتی چه گناهی کرده افزایش که نمیخوره هیچ حقوقش هم روز به روز کم میشه
  جناب وزیر محترم آقای آشتیانی جناب رئیس جمهور آقای روحانی رهبر بزرگوار و همه ی معلمان از همه ی شما خواهش میکنم به داد این قشر زحمت کش خدماتی که باور کنید با این وضعیت حقوقی دارن از بین میرن لطفا ،خواهشا پیگیری کنید افزایش هایی که 3 سال است پرداخت نشده را به عمل برسانید
  خیلی از همکارای خودم مریض دارن ولی با این حقوق کم هیچ کاری از دستشون بر نمیاد
  به جان بچه هاتون پیگیری کنید.با تشکر

 • علی
  ۰ ۰

  درست میشه انشاالله زندگی صد سال اولش سخته !!!

 • یونس
  ۰ ۰

  حقوق نجومی کجا بود پدرم کارمند جهاد کشاورزیه با 30 سال سابقه کار ماهی یک میلیون و هفتصد هزارتومن میگیره. جان مادرت به خاطر درگیری های سیاسی خودتون امید مردم رو نا امید نکنین

 • سیمین
  ۱ ۰

  باسلام دوستان. میشه بگین کدوم 50 درصد به ما گفتن 20 بیشتر اصافه نمیشه دعوا نکنید تو رو خدا این 50درصد مال مدیرانه کارمتد بدبخته بخدا

 • اصلاحات
  ۱ ۰

  خواهشن سریعتری این 20درصد را اجرایی کنید که واقعا دیگه تحمل این همه بدبختی ها که بر سر کارمند اومده جبران بشه بخدا با این حقوق ها بجایی نمیرسیم همیشه هشتمان گروه نهمونه

 • حمید
  ۱ ۰

  من یه نیروی قرار دادی با سابقه 10 ساله و مدرک لیسانس میباشم.بیشتر کارهای اداره رو هم نیروهای امثال ما انجام میدهند.اما همیشه هم در معرض خطر در مورد امنیت شغلی هستیم هم پایین ترین مبلغ دریافتی حقوق رو داریم.من نمیدانم چرا این دولت محترم یا دولتهای قبلی اصلا فکری اساسی در این مورد نکرده اند و نمیکنن.خوده اونهایی که دم از عدالت محوری میزنن رو بیارین حقوق ما رو بهشون بدین که باهاش زندگی کنن اگر یک هفته دوام آوردن.
  حرف آخر اینکه اگر هوای مردم رو نداشته باشن و فکر خودشون و بخور بخور های خودشون باشن ستون مملکت که همین مردم ضعیف هستن از هم میشکند .
  یا حق

 • سعید
  ۰ ۰

  راستش ای همه دعوا مال چیه؟ همش قول الکی بود ما که وزارت نیرو هستیم حتی یک ریال هم اضافه نکردند

 • غمبا ر
  ۰ ۰

  باسلام دروغ باور نکنید

 • علی حسینی
  ۲ ۰

  باعرض سلام والا به ماکه فعلا۲۰درصداضافه شد الان هم دارن ۳۰درصددیگشومیدن باورکنیدراسته

 • ناشناس
  ۱ ۰

  تو را به خدا به کارمندان صنعت ، معدن و تجارت هم توجه کنید کارمندان صف را می گویم شهرستان های محروم را دریابید پایین ترین دریافتی را میان دستگاه های دیگر دارد

  • علی
   ۰ ۰

   دقیقا حقوق کارمندان ستاد وزارت صمت از پارسال حدود 200 هزار تومان کمتر شده و این خجالت اوره برای دولت تدبیر و امید،بنده با مدرک فوق لیسانس و 100 ساعت اضافه کار و 10 سال سابق 1800 دریافتی دارم و هیچ کسدی هم غیر بیمه و مالیات ندارم.از بین 21 دستگاه دولتی ستاد وزارت صمت رتبه 19 داره.فقط اسمش و یه تریلی نمیکشه.فقط موندیم زندگیمون چجوری میگذره ...

 • نامي
  ۰ ۰

  اين افزايش از مواد قانوني برنامه پنجم توسعه است كه تا به الان اجرا نشده . خوب اگه قرار نيست اجرا بشه خوب چرا اين همه هزينه و وقت براي تصويبش گذاشته ميشه . خود نماينده ها تصويب مي كنند خودشون هم اعتراض مي كنند . به خدا ما نه با پارتي اومديم نه حق كسي رو خورديم چرا بعضي دستگاهها اين افزايش رو از سال 92 يا 93 اعمال كردند .

 • سعید
  ۲ ۰

  ما که از هفت صبح تا 6 بعد از ظهر توی اداره و عرصه های منابع طبیعی با مدرک ارشد از کوه و کمر بالا و پایین بیایم معلوم نیس چرا حد اقل از یه حقوق ابرومندانه برخوردار نیستیم . انصافا با 1800 میشه زندگی کرد . خدا وکیلی انصاف داشته باشین چرا بعضی ها نجومی و ما زیر خط فقر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری