کد خبر 181828

۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی شناسایی شدند

افزایش درآمد مالیاتی دولت

رییس کل سازمان امور مالیاتی با اعلام شناسایی ۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی گفت: درآمدهای مالیاتی در سال آینده افزایش می‌یابد.

سیدکامل تقوی نژاد با اشاره به مالیات اصناف گفت: در سال ۹۵ میزان درآمدهای مالیاتی نسبت به سال های گذشته پیشی گرفته و در سال ۹۶ نیز این روند به همین شکل خواهد بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان این مطلب اظهارداشت: درآمدهای مالیاتی در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش می یابد. درآمدهای مالیاتی و عوارض در قانون بودجه سال آینده، ۱۱۵ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که امیدواریم تحقق پیدا کند.

تقوی نژاد درباره مدیریت فضای جامعه و عدم تاثیرپذیری افکار عمومی از افزایش درآمدهای مالیاتی تاکید کرد: ما همواره اعلام کرده ایم و در سال ۹۵ نیز این شعار را اجرایی کردیم که افزایش درآمدهای مالیاتی تحت هیچ شرایطی مبنایی بر فشار بر مودیان موجود نیست.

وی خاطرنشان کرد: سعی کرده ایم از چند طریق افزایش درآمدهای مالیاتی را تامین کنیم که یکی از این راه ها وصول مطالبات است که بخش عمده ای از آنها امسال وصول شده و در سال آینده نیز ۱۳ هزار میلیارد تومان که رقم قابل توجهی است که باید روی آن متمرکز شویم.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه روش دیگر افزایش درآمدهای مالیاتی واحدیابی است که به صورت دستی و مکانیزه در سازمان دنبال می شود، افزود: مبارزه قاطع، جدی و دائمی با فرار مالیاتی نیز جزو برنامه های اصلی ما است که امسال نیز موفقیت هایی در این زمینه به دست آورده ایم؛ به طوری‌که می توان گفت ۴ هزار میلیارد تومان از درآمدهای سال جاری از طریق مبارزه با فرار مالیاتی، شناسایی مودیان جدید و تکمیل بانک های اطلاعاتی است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به افزایش میزان درآمدهای مالیاتی در سال آینده خاطرنشان کرد: در طرح جامعی که از سال ۹۵ آغاز شده و آثار اولیه بهره برداری را ملاحظه می کنیم ۳۰۰ هزار مودی جدید مالیاتی شناسایی شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمد جعفر باقری
    ۹ ۰

    با عرض سلام وخسته نباشید باید عادلانه برخورد کرد اکثر مردم دچار ضرر وزیان شده اند بعد گفته می شود مالیات افزایش می یابد

  • ناشناس
    ۸ ۰

    افزایش مالیات در رکود یعنی فشار و زور گویی