کد خبر 181320

امضای تفاهم‌نامه کارخانه تولید لاستیک بین ایران و اسلواکی

اسلواکی از بهبود رتبه‌بندی ریسک اعتباری ایران حمایت می‌کند

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اسلواکی ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده دارد و حمایت‌های مناسبی از بهبود رتبه بندی ریسک اعتباری ایران داشته است.

علی طیب نیا در حاشیه دیدار با هیات اسلواکی گفت: در دیدار با اسلواکی ها انتظارات خودمان را بیان کردیم و امیدواریم شاهد ارتقاء وضعیت ایران در زمینه ریسک اعتباری باشیم؛ در این میان یک خط اعتباری از طرف اگزیم بانک اسلواکی برای ایران در نظر گرفته شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی ابراز امیدواری کرد تا در آینده، شاهد پیشرفت در روابط اقتصادی دو کشور باشیم.

همچنین پیتر پلگرینی، معاون نخست وزیر اسلواکی نیز گفت: امروز تفاهم نامه ای درباره تولید لاستیک خودرو امضاء کردیم که قرار است کارخانه ای با سرمایه ۵۰ میلیون یورو در ایران تأسیس شود و ۳۰ میلیون یورو آن را اسلواکی تأمین می کند.

وی افزود: ایران دارای پتانسیل های فراوانی از جمله نظام آموزشی خوب، فارغ التحصیلان خوب، سرمایه انسانی مناسب و همچنین دارا بودن حوزه هایی چون انرژی های جدید و نو، انرژی های تجدیدپذیر است و می توانیم در زمینه های بسیاری همکاری کنیم.

پلگرینی ادامه داد: می توانیم در حوزه هایی چون معدن، انرژی، خودرو و تحقیق و توسعه و نوآوری با ایران روابط گسترده تری داشته باشیم.

معاون نخست وزیر اسلواکی افزود: امیدواریم در آینده روابط ما با کشور ایران گسترش بیشتری پیدا کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر