کد خبر 179588

بازنشستگی ٢٠ ساله زنان مشروط می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم از مصوبه این کمیسیون خبر داد که براساس آن بازنشستگی ٢٠ ساله زنان مشروط به داشتن ٥٠ سال سن می‌شود.

محمد خدابخشی اظهار کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم و برای تامین نظر شورای نگهبان

‎به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، برای بازنشستگی بانوان نیز شرایط سنی  به موارد قبلی اضافه شد و بازنشستگی آن‌ها با ۲۰سال سابقه  و ۲۰ روز حقوق با شرط ۵۰ سال به تصویب رسید.

این نماینده مجلس ادامه داد: در بند دو ماده هفت برداشت شورای نگهبان افزایش وابستگی به نفت طی سال‌های برنامه بود. همچنین از مجوز فروش اوراق تعهدزا در برنامه ایراد گرفته شده بود  و تعیین کف برای سهم دولت از فروش نفت و میعانات گازی نیز از دیگر ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس بود که در همه این موارد  اصلاحاتی در جهت تامین نظر شورای انجام شد.

وی افزود: همچنین با مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه ششم، عدد ۸۳ هزار میلیارد تومانی که به عنوان کف سهم دولت از فروش نفت و میعانات گازی قید شده بود، حذف شد و مواردی که مربوط به فروش اوراق تعهدزا بود، از متن مصوبات حذف شد.

‎ نماینده مردم الیگودرز در مجلس یاداور شد: در ماده ۱۰ که مربوط به مشارکت سازمان‌های توسعه‌ای مثل ایدرو و ایمیدرو با بخش غیر دولتی برای سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته بود، در برنامه ششم نسبت مشارکت را برای این سازمان‌ها ۴۹ درصد تعیین کرده بودیم که این عدد به ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد.

خدابخشی تصریح کرد: هدف‌گذاری در برنامه ششم این بود که تا پایان برنامه، ۹۰ درصد حقوق شاغلین و بازنشستگان با رعایت شرایط شغلی و تمامی موارد خدمتی همچون تخصص و تحصیلات همسان شود که این مورد را پس از ایراد شورای نگهبان در خصوص بار مالی مصوبه از  ۱۰ درصد به ۱۵ درصد تغییر دادیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  سن بازنشستگی 60 سال تمام است - زمانیکه شخص از کار دولتی خسته شده باشد و به دنبال استراحت و تفریح باشد نه اینکه بعد از بازنشستگی دوباره درخواست دعوت به کار مجدد در ادارات دولتی بدهد و فرصت اشتغال را از یک جوان بیکار بگیرد

 • هوشنگ ا
  ۳ ۰

  اغلب خانوم معلم های بازنشسته دوباره دعوت به کار میشوند در مدارس غیرانتفاعی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  همه معلمان مدرسه دولتی دخترانه میرزا رضای کرمانی شهرک علی ابن ابی طالب جزو معلمان بازنشسته هستند - وزیر آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد که چرا از فارغ التحصیلان جوان و بیکار برای تدریس در مدارس استفاده نمیشود ؟؟؟ چه مرضی هست که دانشگاه های دولتی و آزاد به صدور مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد فیزیک و شیمی و ریاضی محض مبادرت می ورزند در حالیکه بازار کاری وجود ندارد

 • ناشناس
  ۳ ۰

  باشنیدن خبر حذف بازنشستگی زنان با20سال سابقه بسیار نارحت شدم وگریه کردم واز خدا خواستم که غمی بزرگ نصیب عامل حذف بازنشستگی زنان کند وهیچ وقت موفق نشوند

 • ۲ ۰

  معمولا سالها کار و مالیات و بیمه پرداخت می کنیم اما تا 50سالگی از هیچ مزایایی نمی توان استفاده کرد . حتی کسی که 7 سال بیمه داده است هم باید مزایایی داشته باشد . این پرت بیمه کحا می رود ؟ مردان و زتان زیادی هستند کمتز از 10سال بیمه داشته اند و هیچ کاری با آن نمی توانند بکنند و در واقع 30% حقوق اشان را به تامین اجتماعی بخشیده اند . تگلیف این سالهای را مشخص کنید