{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 174801

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تصویب قانون جدید بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت و بدون شرایط سنی از سوی مجلس شورای اسلامی کاهش درآمد ملی را به دنبال دارد.

سیدحسن هفده‌تن در این باره اظهار کرد: در حال حاضر نرخ مشارکت زنان در کشور پایین و برابر ۱۵ درصد است و با تصویب این قانون کمتر هم خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه هزینه های زیادی برای کسب مهارت و تحصیلات زنان شده است، بیان کرد: این قانون به هدر رفت سرمایه گذاری کلانی منجر می‌شود که برای زنان صورت گرفت تا تجربه کسب کردند اما زمان شکوفا شدنشان باید علنا خانه نشین شوند.

وی افزود: با نگاه کارشناسی به مقوله‌های کاهش درآمد تولید ناخالص ملی، کاهش درآمد سرانه کشور و کاهش نرخ مشارکت زنان در عرصه های اجتماعی، ناکارآمدی از این قانون منتج می شود.

او بابیان اینکه قانون جدید بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت و بدون شرایط سنی نیاز به بازنگری دارد، تصریح کرد: می توان با حفظ و افزایش بهره وری زنان، لایحه کاهش ساعات کاری را جایگزین این قانون کرد تا از هدر رفت منابع ملی جلوگیری شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این قانون هم با ارتقای منزلت زن در اجتماع و هم با رشد اقتصادی کشور تقابل و تدافع دارد و منجر به بحران زایی می شود. صندوق‌های بازنشستگی نیز از محل این قانون به علت ایجاد عدم تعادل در هزینه‌ها و درآمد دچار بحران بزرگی می شوند که نهایتا تبعات آن متوجه دولت است.

ارسال نظر

  • bb
    ۰ ۱

    آخه چرا هر وقت تو این مملکت یه قانونی به نفع زنان تصویب می شه این آقایون مخالفند و می خوان جلوشو بگیرن آخه ظلم چقدر ؟!!!! واقعا متاسفم برای شما ها که اجازه اظهارنظر تو مواردی که اصلا توش مطالعه نمی کنین دارین .بابا یکم هم بفکر زنهای بیچاره باشین که 20 سال با گرفتاری بچه ، شوهر زحمت کشیدن و کار کردن تو جامعه که 20 سال خدمتشون مساوی 30 سال خدمت آقایونه که وقتی از سر کار میان فقط استراحت می کنن و هیچ دغدغه ای ندارن.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری