کد خبر 174359

رئیس دیوان محاسبات کشور؛

به اختلاف میزان درآمد اجرای هدفمندی یارانه‌ها پایان داده شد

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: براساس محاسبات انجام شده در سال ۹۵ بالغ بر ۳۶هزار میلیارد تومان منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز شود.

عادل آذر در گفت‌وگویی درباره اختلاف مطرح درباره میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: رئیس مجلس به دیوان محاسبات ماموریت داد تا به صورت کارشناسی بحث اختلاف مطرح در میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را بررسی کند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، رئیس دیوان محاسبات کشور ادامه داد: گزارشی در رابطه با میزان درآمد حاصل از هدفمندی در کمیسیون تلفیق بودجه و در کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ارائه شد.

عادل آذر، افزود: حکمیت دیوان محاسبات درباره میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مورد پذیرش رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق برنامه قرار گرفت.

وی ادامه داد: باید توجه داشت منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شامل نفت خام، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی برق و آب و گاز حدود 70 هزار میلیارد تومان است اما نکته مهم میزانی است که به حساب سازمان هدفمندسازی واریز می‌شود که براساس قانون خالص عواید حاصل به حساب این سازمان واریز می‌شود.

آذر گفت: موضوعاتی مانند مالیات، هزینه‌های تولید، مبالغ مربوط به گاز بلاعوض به پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها از منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید کم شود تا به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز شود.

وی افزود: براساس محاسبات انجام شده در سال 95 حدود 36هزار میلیارد تومان منابع باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز شود این در حالی است که دولت رقم حدود 31هزار میلیارد تومان و مرکز پژوهش‌های مجلس رقم 48 هزار میلیارد تومان را برای درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی محاسبه کرده بود.

رئیس دیوان محاسبات کشور افزود: دولت میزان ارزش ریالی قیر بلاعوض را در محاسبات خود لحاظ کرده بود که دیوان محاسبات اعلام کرد ملاک قانون است، البته آقایان نوبخت و حاجی‌بابایی اعلام کردند گزارش دیوان محاسبات قابل قبول است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عمار خسروجردی
  ۲ ۰

  مغالطه می کنید به نفع دولت. چرا تیتر نکردید درآمد دولت هفتاد هزارمیلیارد تومان است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وی ادامه داد: باید توجه داشت منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شامل نفت خام، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی برق و آب و گاز حدود 70 هزار میلیارد تومان است...

  برداشت پول از «جیب ملت» اسمش چیه؟؟؟