{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 170383

یارانه دی در راه است

احتمال حذف یارانه سه میلیون نفر در دوره‌های پیش روی واریز نقدی طولی نکشید که با اعلام اینکه برنامه فعلی دولت نیست، به حداقل رسید. یارانه‌بگیران اعم از نیازمند و غیرنیازمند باز هم می‌توانند با خیالی آسوده در ماه‌های پیش‌رو یارانه نقدی خود را دریافت کنند.

یارانه دی ماه نیز به روال معمول ماه‌های گذشته، ساعت ۲۴ روز یکشنبه همزمان با بیست و ششم این‌ ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مجموعه‌ای که بر اساس آخرین اعلام دولت حدود ۷۷ میلیون نفر را در بر گرفته و ماهانه تا بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومان هزینه پرداخت رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی برای این متقاضیان را ایجاد می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، با وجود اینکه دولت برای اجرایی شدن قانون بودجه ۱۳۹۵ مبنی بر حذف مجموعه‌ای از گروه‌های مشخص شده به ویژه سه دهک بالایی جامعه که با اصرار نمایندگان مجلس و مخالفت دولت مصوب شده بود، اعلام می‌کرد که توان کنار گذاشتن این گروه‌ها را به طور دقیق ندارد و به نظر می‌رسید که فعلا حذف‌های گروهی منتفی شده باشد،  اخیر ربیعی -وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی-  از برنامه برای حذف سه میلیون نفر دیگر خبر داد و حتی گفت که پیامک‌های اعلام برای این افراد ارسال خواهد شد.

در حالی قابل پیش‌بینی بود که با عدم اعلام زمان مشخص برای حذف سه میلیونی که ربیعی از آن سخن گفته نمی‌توان در آینده‌ای نزدیک و حداقل تا پایان سال جاری به آن امید داشت که چندی نکشید وی در اظهارات تازه‌ای عنوان کرد که حذف یارانه سه میلیون نفری از برنامه‌های فعلی دولت نیست و در آینده در دستور کار آن قرار دارد.

بر این اساس با این موضع جدید به نظر می‌رسد برنامه غربالگری سه میلیون نفری که از آن سخن گفته شده، احتمالاً به دولت بعد موکول شود. در این شرایط یارانه‌بگیران می‌توانند یارانه دی، بهمن و حتی اسفند امسال را هم با خیال آسوده دریافت کرده و از حذف‌های گسترده سه میلیونی خبری نباشد. این در حالی است که طی دو سال اخیر و با توجه به تکلیف قانون بودجه، حدود چهار میلیون نفر از  لیست سازمان هدفمندی یارانه ها کنار گذشته شده اند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۱

  بجای اینکه طبق تورم یارانه هارو زیادکنند دنبال حذف اونند اینا دیگه کی هستندتازه 30درصد یارانه نقداپرداخت میشه بقیه رو چکار میکنید ؟از بقیه ا ون چرا توبخش زیر سازی استفاده نمیشه لطفا پاسخگو باشید بقیه یارانه مردم کجا مصرف میشه یا شده؟

 • بی نام
  ۳ ۰

  دس شما درد نکنه

 • م.کیا فرهنگی بازنشسته از گرگان
  ۲ ۰

  با سلام لطفا به فکر به جاماندگان از ثبت نام فروردین93وخانواده انها نیز باشید.به امید مرحمت شما.

 • منصور
  ۰ ۰

  پس اون بنده های خدایی که الکی واقعا میگم به ناحق یارانه شون رو قطع کردن چی میشه جواب این ناحقی رو کی میده والله درود به دولت احمدی نژاد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری