{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 170017

مشخص شدن حذف شدگان یارانه نقدی

در حالی که مردم در پایان هر ماه نگران حذف شدن از لیست دریافت یارانه هستند که وزیر کار خبر از ارسال پیامک برای قطع یارانه پردرآمدها و امکان اعتراض برای خانوارها داده که در ماه‌های آینده خانوارهایی که پیامک دریافت کنند از لیست حذف خواهند شد.

در حالی به زمان واریز یارانه دی ماه نزدیک می‌شویم که وزیر تعاون خبر از حذف سری جدید از یارانه بگیران از طریق پیامک داده است و قرار بر این است که این مبلغ به حساب اقشار کم‌درآمد واریز شود.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، طرحی که در هفته‌های گذشته به تصویت مجلس شورای اسلامی نیز رسید تا از ین طریق اقشار پردرآمد از لیست دریافت یارانه حذف و هدفمندی به هدف خود نزیدک شود.

پیامک‌های جدید در روزهای گذشته تحت عنوان حذف یارانه به برخی خانوارها ارسال شده که بررسی‌ها نشان می‌هد که این خانوارها در صورت معترض بودن باید مستندات درآمدی برای واریز یارانه ارائه کنند.

همچنین حذف یارانه اقشار پردرآمد جامعه که طبق قانون باید براساس بانک‌های اطلاعاتی دقیق صورت پذیرد وارد مرحله تازه ای شده است.

در این رابطه علی ربیعی وزیر کار با اشاره به ارسال پیامک برای حذف سه گروه از یارانه بگیران گفت: برای سه گروه از یارانه بیگران پیامک حذف یارانه اراسال شده چرا که طبق اطلاعات موجود حدود 7 میلیون نفر در کشور درآمد خلی بالا و رفتار غیر‌قابل کنترل اقتصادی دارند.

گفتنی است گروه‌هایی که پیامک حذف یارانه دریافت کرده‌اند در دی ماه و ماه‌های آینده یارانه‌شان حذف خواهد شد و پس از آن خانوارها مدنظر باید در صورت اعتراض، مدارک خود را ارائه تا با بررسی آن نتایج اعلام شود.

براین اساس گروه‌هایی که پیامک حذف یارانه در ماه‌های آینده دریافت کرده‌اند  باید مستندات و مدارک لازم خود را برای اثبات نیازمندی خود برای دریافت یارانه اعلام کنند به طوری‌که این مدارک نشان دهد درآینده با توجه به دارایی‌ها و میزان درآمد خود، یارانه آنها تدوام یابد.

معمولا یارانه نقدی خانوارهایی که در سال‌های گذشته حذف شده است،  با مراجعه به سایت yaraneh10.ir نسبت به دلایل حذف آگاه می‌شدند که از این پس نیز افراد می‌توانند با مراجعه به این آدرس نسبت به حذف یارانه خود اقادام نمایند که پساز ثبت اعتراض ظرف یک ماه تا 40 روز با خانوارها تماس گرفته می‌شود و درباره تداوم و یا قطع یارانه آن‌ها اطلاع رساین خواهد شد.

بر این اساس، تا کنون بیش از 4 هزار نفر از لیست دریافت یارانه حذف شده‌اند که این روند در ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت تا هدفمندی یارانه‌ها به هدف اصلی خود نزدیک شود.

پیش بینی می‌شود «هفتاد و یکمین» مرحله یارانه نقدی مربوط به دی ماه 95 به ازاء هر نفر 45 هزار و 500 تومان، ساعت 24:00 روز یکشنبه مورخ 1395.10.26 به حساب سرپرستان محترم خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ یارانه نقدی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

ارسال نظر

 • حسین
  ۱ ۱۲

  ناراحتی نداره - یارانه افراد ثروتمند و پولدار و بی نیاز باید قطع شود

  • ناشناس
   ۷ ۰

   وقتی یارانت قطع شد دوست دارم چهرتو ببینم .اگه نمی دونی بدون یارانه رو دسته دسته قطع میکنند. شتر اینا مثل مرگه در خونه همه میخوابه بعدش توقع همراهی و همدردی نداشته باش

 • حسین
  ۲ ۸

  ناراحتی نداره - یارانه افراد ثروتمند و پولدار و بی نیاز باید قطع شود

 • نجمه
  ۱۴ ۱

  این کار دولت کاملا غیر قانونی است.
  طبق قانون مصوب مجلس از محل درآمد کلان افزایش قیمت انرژی، یارانه نقدی صرف از نظر از سطح درآمد، حق مسلم خانواده های ایرانی است.
  و جایی برای حذف و تحقیر گیرندگان ندارد.

 • ایرانی 2
  ۱۶ ۰

  شما یارانه می دید صدقه که نمی دید حق همه هست هر کی داره زحمت کشیده مثل دولتی ها که نتونسته اختلاس کنه هزار هزار میلیارد بخوره قرار بر این بود یارانه دولتی نون و برق و آب و گاز و ... به مردم پرداخت بشه اونها مدیریت کنن این به ثروتمند و فقیر ربطی نداره هر میلیون نفر که حذف بشه میشه باهاش یک اختلاس خوب کرد جمع میشه برای یک یا چند نفر

 • رضا
  ۸ ۰

  قرار بر این بود یارانه دولتی نون و برق و آب و گاز و ... به مردم پرداخت بشه اونها مدیریت کنن این به ثروتمند و فقیر ربطی نداره
  این روش دولت برخلاف طرح اولیه در جهت کاهش مصرف و صرفه جویی انرژی است .
  جالبه بدونن جریمه مصرف برق در ساعات اوج مصرف بیشتر از تخفیف اون در ساعات کم مصرف است !!!

 • جعفر ناظم رعایا
  ۰ ۰

  بهترین راه تشخیص نیاز مند از بی نیاز اینست که همه یارانه ها قطع شود و از نو
  نیازمندان واقعی شناسایی واز آنان باافزایش مناسب مبلغ,ثبت نام شود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اولا که یارانه پر در آمد ها قطع نمیشه اول ما ها قطع میشه من والا نه پول دارم نه پر درآمد 2 ساله یارانم قطع شده
  دوما به اوندسته عزیزان که میگن یارانه قرار بود بدن تا مردم خودشون مدیریت کنند باید بگم از اون موقع تا حالا یارانه یه ریال اضافه نشده درعوض تمام حامل های انرژی شامل برق و گاز و بنزین و آب و .... همه چیزها تقریبا تا 10 برابرم هم گرون شده بعد شما با 45 تومن یارانه که پول یه فیش برقم نمیشه چه جوری میخواین مدیریت کنید.

 • عبدی
  ۰ ۰

  پالایش بیمه کارگران ساختمانی و بیمه رانندگان و بیمه بیکاری برای شناسایی و حذف افراد ثروتمند و چندشغله

 • عبدی
  ۰ ۰

  پالایش بیمه کارگران ساختمانی و بیمه رانندگان و بیمه بیکاری برای شناسایی و حذف افراد ثروتمند و چندشغله

 • منصور
  ۰ ۰

  دولت به جای پرداخت یارانه نقدی به مردم باید حق بیمه تامین اجتماعی سرپرستان خانوار زیر 60 سال و فاقد بیمه را پرداخت کند , وقتی به سن 60 سال رسیدند و بازنشسته شدند و حقوق بازنشستگی دریافت کردند - یارانه آنها قطع شود - وزارت رفاه باید تعداد سرپرستان خانوار زیر 60 سال و فاقد هرگونه حقوق بازنشستگی را شناسایی کند برای برنامه ریزی های بعدی و پرداخت حق بیمه اشان

 • احمدی
  ۰ ۰

  هدفمندی یارانه ها باید به کاهش اختلاف طبقاتی و ایجاد ثروت در جامعه و محرومیت زدایی منجر شود - از طریق بانک های اطلاعاتی شامل سازمان ثبت اسناد و املاک - سازمان بیمه تامین اجتماعی -سازمان بیمه سلامت ایرانیان - ... می توان افراد نیازمند را شناسایی کرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ناراحتی نداره اگر برای آدمایی هزینه بشه که نیازمندن.ایشالله به جایی برسیم که هیچ نیازمندی تو ایران نباشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری