فقط ۳ میلیون نفر یارانه نمی‌گیرند!

در حالی آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تا پایان بهار امسال جمعیت ایران در مرز ۸۰ میلیون نفر قرار داشته است که اگر این رقم را با تعداد حدود ۷۷ میلیون نفری که در حال حاضر یارانه نقدی دریافت می‌کنند کنار یکدیگر قرار دهیم باید گفت که اکنون فقط سه میلیون نفر یارانه دریافت نمی‌کنند!

فقط ۳ میلیون نفر یارانه نمی‌گیرند!

تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از جمعیت و نیروی انسانی تا پایان بهار امسال و البته به استناد مرکز  آمار منتشر کرده از این حکایت دارد که جمعیت ایران تا پایان این دوره حدود ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بوده است که از این تعداد نزدیک به ۵۸.۲ میلیون نفر در شهرها و ۲۱.۴ میلیون نفر در روستاها ساکن هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این رقم در حالی منعکس می‌شود و جمعیت ایران را حدود ۸۰ میلیون نفری نشان می‌دهد که در تازه‌ترین آماری که اخیرا نوبخت - رییس سازمان برنامه و بودجه - اعلام کرده است تعدادی نزدیک به ۷۷ میلیون نفر در هر ماه یارانه نقدی دریافت می‌کنند که در مجموع با پرداخت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر در هر ماه، رقمی حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای دولت هزینه دربردارد.

این در حالی است که مقایسه تعداد ۸۰ میلیونی جمعیت با تعداد یارانه‌بگیران منتهی به آمار تامل‌برانگیزی می‌شود؛ اینکه به استناد همین آمارهای رسمی فقط سه میلیون نفر باقی‌ می‌مانند که یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند.

موضوع پیچیده‌تر می‌شود وقتی آمار حذف حدود سه میلیون و ۸۰۰ نفری جمعیت یارانه‌بگیران  که از سوی دولت اعلام شده است را کنار این ارقام قرار می‌دهیم که در نهایت نشان می‌دهد آمار جمعیتی، یارانه‌بگیر و حتی حذف‌شدگان چندان نمی‌تواند دقیق باشد، چرا که اگر ۸۰ میلیون نفر جمعیت در ایران ساکن بوده و ۷۷ میلیون نفر یارانه می‌گیرند و سه میلیون و ۸۰۰ نفر هم حذف شده‌اند، پس باید جمعیت ایران بیش از این ۸۰ میلیون ارائه شده در آمار باشد.

با این حال از بهار تاکنون به‌طور حتم براساس تولدها و همچنین مرگ‌ها آمار جمعیتی که البته تقریبی اعلام می‌شود تغییر کرده است. در عین حال که ممکن است بر تعداد یارانه‌بگیران هم اضافه و یا از آن کاسته شده باشد. در مجموع با در نظر گرفتن انحرافی که در آمار ممکن است وجود داشته باشد واضح آن است که حجم بالایی از جمعیت ایران یارانه نقدی دریافت می‌کنند. این در حالی است که با توجه به سرشماری نفوذ و مسکنی که اخیرا انجام شد به زودی تعداد دقیق‌تری از آمار جمعیت ایران و افرادی که یارانه دریافت نمی کنند مشخص خواهد شد.

ارسال نظر
ارسال نظر
 • بله
  ۰

  منی ام که کار ندارم بیکارم یارانه نمیگیرم ...

 • رضا از تبریز
  ۰

  اینجانب مستاجر هستم و تنها دارایی ام در دنیا یک پراید مدل ۹۱ است و از پارسال یارانه ام قطع شده است

 • دروغ محض
  ۰

  من از یک خانواده متوسط رو به پایین هستم با درآمد ماهیانه یک میلیون و دویست هزار تومان ولی یارانه ما و دوتا خانواده دیگه در فامیل حذف شده.آمار کسانی که یارانشون حذف شده دروغ محضه.در ضمن ما برا یارانمون 8 ماهه تلاش میکنیم ولی بی نتیجه است.دولت عزیز درود بر عدالت خواهیت یارانه ملت حق الناسه.حق الناس...

 • یک فرد به ظاهر مرفه!!!!!!
  ۰

  با سلام
  متاسفانه منم که یک کارمند معمولی دولت هستم شدم جزو مرفهین جامعه و یارانه منو هم با دو تا بچه 4ساله و 5 ماهه قطع کردند
  واقعا این انصافه؟
  هیچ کس هم پاسخگو نیست
  آیا این کشور به این وسیعی فقط 3 میلیون نفر بی نیاز داره که نباید یارانه دریافت کنند؟
  کجای این کار عدالت است آقای روحانی؟آیا صرفا داشتن ی آپارتمان با کلی قسط و وام و بدهی ما جزو مرفهین هستیم؟
  آپارتمانی که دو تا وام مسکن گرفتیم و در رهن دو تا سازمان هست
  ...
  با تشکر

 • علی
  ۰

  من هم از دو سال پیش یارانه نمی گیرم در حالی که پولدار هم نیستم