{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 157053

رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور گفت: سهم بخش فناوری اطلاعات در کشورمان در رشد اقتصادی ۱۹ درصد است که این سهم در برنامه ششم توسعه کشور نیز لحاظ شده و باید این فرآیند را با دقت ویژه‌ای پیگیری کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، نصرالله جهانگرد ظهرامروز در نشست شورای اداری استان هرمزگان که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، با اشاره به متوسط رشد ۲ تا دو و نیم درصدی اقتصاد کشور در طول یک دهه اخیر، افزود: با حل مشکل تحریم‌ها در کشورمان زمینه برای ایجاد تحرکی مطلوب در اقتصاد کشور فراهم آمده است که باید از آن به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

جهانگرد عنوان کرد: سهم بخش فناوری اطلاعات در کشورمان در رشد اقتصادی ۱۹ درصد است که این سهم در برنامه ششم توسعه کشور نیز لحاظ شده و باید این فرآیند را با دقت ویژه‌ای پیگیری کنیم.

وی همچنین گفت: بهبود زیرساخت شبکه دسترسی و شتاب در اجرای شبکه ملی اطلاعات در طول دولت یازدهم به طور ویژه‌ای پیگیری شده به طوری که در عمده شاخص‌های دسترسی مردم به اینترنت و دیگر زیرساخت‌های این حوزه رشد قابل ملاحظه‌ای رقم خورده است.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور اظهار کرد: دولت یازدهم در طول دو سال اخیر موفق شده تا رشد اقتصادی کشور را از وضعیت منفی به چهار و چهار دهم درصد بهبود بخشد و در این توفیق، بخش آی سی تی کشور نقش ویژه‌ای داشته است.

وی بیان کرد: رسالت سنگینی بر دوش دولت یازدهم در زمینه عمل به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در قالب تحقق چشم‌انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی است که بتواند رشد اقتصادی کشور را به‌سامان کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: در دسترسی به ارتباطات بویژه ارتباطات پهن باند در حوزه روستاها میزان دسترسی به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

جهانگرد یکی از مهم‌ترین دستاوردهای توسعه شبکه زیرساخت اطلاعات در کشور را ساماندهی بازار کسب و کار و ورود چشمگیر بخش خصوصی به این حوزه برشمرد و اضافه کرد: در طول دو سال اخیر بیش از ۱۰۰ هزار شغل در کشور در این حوزه ایجاد شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری