کد خبر 152941

رئیس مرکز آمار: از اهداف ملی سرشماری عبور کردیم

رئیس مرکز آمار ایران گفت: با مشارکت ۴۴درصدی مردم تا ساعت ۱۸ امروز (پنجشنبه) از اهداف ملی سرشماری عبور کردیم.

امیدعلی پارسا روز پنجشنبه افزود: تا ساعت 18 امروز پنجشنبه 10 میلیون و480 هزار خانوار( 35 میلیون و 250 هزار نفر) در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال 1395 مشارکت کرده اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی پیش بینی کرد، با روند افزایشی ثبت نام اینترنتی در یک قدمی عبور از رکوردهای بین المللی هستیم.در صورتی که فقط سه درصد نسبت به این میزان(44درصد) فزونی یابیم به رکورد کره جنوبی خواهیم رسید.

وی با بیان این که 6 استان کشور هنوز به هدف گذاری از پیش تعیین شده دست نیافته اند، اظهار امیدواری کرد: هموطنانی که هنوز فرصت نکرده اند در سرشماری اینترنتی شرکت کنند حداکثر استفاده را از این فرصت که برای سهولت کار آنان فراهم شده است، برای تکمیل طرح ملی به عمل آورند.

رئیس مرکز آمار ایران ادامه داد: انتظار از استان های همدان، خوزستان، اردبیل، قم ،البرز و تهران که تا هدفگذاری از پیش تعیین شده برای سرشماری اینترنتی فاصله چندانی ندارند بالاتر است.

وی گفت: سهم سرشماری اینترنتی در کشور ژاپن در سال 2015 برابر با 37 درصد بود که ایران از این رقم عبور کرد بنابراین تا پایان روز جمعه فرصت داریم یک رکورد بین المللی به ثبت برسانیم و این نیازمند حمایت مردم در ساعات باقی مانده است.

مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدفگذاری کرده بود.

مهلت ثبت نام اینترنتی در سرشماری عمومی نفوس و مسکن تا ساعت 24 جمعه (سی ام مهرماه) تمدید شده است و از روز گذشته (بیست و هشتم مهرماه) نیز هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با استفاده از تبلت آغاز شد و یک ماه ادامه دارد.

وی اعلام کرد: به منظور جلوگیری از دوباره شماری و هرگونه خطای احتمالی، ثبت نام در سامانه سرشماری تا پیش از مراجعه مامور سرشماری به خانوار معتبر است؛ بنابراین هنگام مراجعه ماموران سرشماری، خانوارها باید اطلاعات خود را از طریق مصاحبه حضوری در اختیار ماموران سرشماری قرار دهند و پس از آن ثبت نام اینترنتی مردود است.

مرکز آمار ایران اعلام کرده است، خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به منزل، آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.

 همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند.

یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند که تاکنون 6 دوره آن انجام شده است.

500 جایزه ١٠ میلیون ریالی نیز برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده است که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.

بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مرداد سال 1396 منتشر می شود.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر