کد خبر 148785

با کمک دو مامور گمرک رقم خورد

فرار مالیاتی ۱۰ میلیاردی یک کارخانه‌دار

رییس کل گمرک، با بیان اینکه ورود کالای قاچاق از گمرک پرویزخان به هیچ وجه صحت ندارد در عین حال گفت: دو تن از کارکنان گمرک مذکور در تبانی با صاحبان کارخانه ای تولیدی فرار مالیاتی ۱۰ میلیاردی رقم زدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، مسعود کرباسیان در تشریح جزییات فساد در گمرک پرویزخان گفت: متاسفانه برخی خبرها به اشتباه و ناقص  منعکس می شود و سبب هتک حیثیت افراد می شود.

رییس کل گمرک با بیان اینکه چند سال پیش کارخانه ای برای فرار از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده قصد صادرات محصول خود را داشته است، اما محصول خود را صادر نکرده و از پرداخت حقوق دولت فرار کرده است، افزود:گمرک یک سال بعد این پرونده را بررسی کرده و به دستگاه قضایی ارسال کرده است و دستگاه قضایی برای بررسی بیشتر این پرونده را به دلیل حساسیت بالا به یک سازمان بیرونی ارجاع داده است و در همین راستا دستگاه قضایی عده ای را احضار کرده است.

کرباسیان با اشاره به برخی بی اخلاقی ها در انعکاس خبر گمرک پرویزخان ادامه داد:بازداشت برخی از این افراد به هیچ وجه صحت ندارد و به بهانه برخورد با فساد نباید آبروی افراد بی گناه را برد و نباید کاری کرد که دستگاه ها از اعلام جرم منصرف شوند.

وی با بیان اینکه گمرک به وظیفه قانونی خود عمل کرده و دو مجرم اصلی این پرونده را معرفی کرده است، یادآور شد:جرم این دو تن سهل انگاری در بررسی اسناد و احتمالا تبانی با صاحبان کارخانه برای فرار مالیاتی بوده است و موضوع ورود کالای قاچاق در این پرونده به هیچ جه صحت ندارد.

کرباسیان افزود:از فردی که این خبر را به اشتباه منعکس کرده در مرجع قضایی شکایت شده است، تا آبروی افرادی که با ناحق از بین رفته به آنها بازگردانده شود.

رییس کل گمرک، با بیان اینکه رقم فرار مالیاتی در پرونده گمرک پرویزخان 10 میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد:کارخانه ای که فرار مالیاتی داشته کارخانه ای تولیدی بوده است، که با همکاری این دو نفر از پرداخت مالیات فرار کرده است.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۷ ۱

  فساد در گمرک بدیهی است

 • رضا
  ۵ ۰

  اونوقت گمرکیا میان به اظهارات مهران مدیری اعتراض میکنن.

  واقعا که.
  رشوه خوری تو گمرک ها زبانزد خاص و عامه

 • 12
  ۳ ۰

  برادر عزیز دکتر کرباسیان محترم
  فرار مالیاتی نبوده کارخانه زیر مجموعه وزارت کشاورزی است الکل رازی توسعه نیشکر که توسعه نیشکر نیز یکی از شرکت های مادر تخصصی وزارت کشاورزی است آری الکل رازی سهامی خاص است ولی سهام داران آن زیر مجموعه هلدینگ توسعه نیشکر و صنایع جانبی است. قرارداد فروش جهت صادرات نیز موجود است پول کالا از خریدار ایرانی اخذ شده است شما بهتر است موضوعات زیر را بخوانید
  1: خریدار ایرانی الکل ها کیست و الان کجاست الکل ها بدون تلخ کننده بوده اند
  2: با چه وسیله ای حمل شده اند و حمل کننده ها کجا هستند شماره پلاک همه حمل کننده ها موجود است و اینکه چرا گمرک مبدا اهواز این موضوع را که حمل کننده ها با پلاک ایرانی و عمومی داخلی جهت صادرات از گمرک خارج شده اند پیگیر موضوع خروج کالا از مرز نبوده احتمالا افرادی در گمرک اهواز نیز دخالت داشته اند.
  3: در مرز پرویز خان پلمپ چی گمرک که فک پلمپ ها را انجام میداده و ارزیاب و بارشمار و از همه مهم تر که گفته شده امار خروج دستی زده شده خیر کسی که در مرز پرویز خان به سیتم آمار تجارت خارجه گمرک دسترسی داشته خروجی ها را در سامانه سیستم آمار تجارت خارجه ثبت کرده است و بعد کسانی پشت پروانه ها را مهر و امضا کرده اند که کالا کاملا از مرز خروج شده و این قاچاق سازمان یافته را یک نفر در گمرک پرویز خان کشف کرده است که متوجه شده الکل از مرز خروج میشده اما الکلی وجود نداشته است.
  بهتر است دنبال این باشید که چه کسانی در گمرک اهواز همکاری کرده اند و ببینید چه کسانی حامل کالا بوده اند شماره کامیونها موجود است ببینید کجا تخلیه شده اند از همه مهم تر اینکه از سال 91 تا 93 بوده و بیش از مقدار یاد شده شاید بخاطر بحرانی شدن موضوع مقدار واقعی ذکر نشده چگونه است خریدار ایرانی از 91 قرارداد داشته و این کار را میکرده اما فقط پانزده پروانه مورد دارد نه بیش از اینهاست شاید ملیونها لیتر الکل با قابلیت خوراکی بعد ببینید چرا این را از 93 تا کنون مسکوت نگه داشته اند شاید مدیران ارشد گمرک پرویزخان و اهواز نیز در این امر دست داشته اند چرا در این مدت خریدار ایرانی آزاد بوده و میچرخیده و الان فراری شده به موارد فوق توجه شود خواهید دید فرار مالیاتی نبوده قاچاق هم نبوده خریداری ایرانی از نادانی فروشنده که کالا را درب کارخانه فروخته و خواسته که به نام خود صادر کند و در حمل هم دخالتی نداشته خریدار مربوطه الکل را ارزان خریده و داخل کشور گران فروخته ببینید به کجا فروخته و چگونه مصرف شده چرا دنبال خریدار ایرانی نیست اداره مربوطه ؟

 • ناشناس
  ۸ ۰

  چه جالب فساد نيست ولي دو كارمند فاسد است از معجزاته اينجوري

 • ناشناس
  ۸ ۰

  فساد در گمرگ ....استغفرالله

 • مهدی
  ۲ ۱

  سلام وقتی که کارمند کمرک ماهی دو میلیون تومان حقوق میکیرد و بایستی راجع به میلیاردها کالا تصمیم بگیرد رستم میخواهد که درست تصمیم بگیرد و خراب نشود