اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

جهش مجدد قیمت نفت به دلیل کندی بازگشت تولید آمریکا/ رالی بازار طلای سیاه ادامه دارد؟

به دنبال کاهش موجودی ذخایر نفت در آمریکا که عمدتا به دلیل یخبندان بی‌سابقه در تگزاس و توقف تولید بود، قیمت نفت در روز سه‌شنبه باز هم افزایش یافت.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به دلیل خوش‌بینی نسبت به توزیع واکسن کووید-19 و همچنین کاهش تولید نفت در آمریکا که ناشی از یخبندان بی‌سابقه تگزاس بود، قیمت نفت روز سه‌شنبه بیش از یک دلار صعود کرد.

تولیدکنندگان نفت شیل در جنوب آمریکا برای تولید روزانه بیش از 2میلیون بشکه نفت که به دلیل یخبندان و یخ‌زدگی لوله‌ها متوقف شده بود، ممکن است به حداقل دو هفته زمان نیاز داشته باشند.

نفت خام برنت با 1.08دلار یا 1.7درصد افزایش، به 66.32دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز 92سنت یا 1.5درصد افزایش یافت و با قیمت 62.62دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت. هر دو معیار در روز سه‌شنبه بیش از 2درصد و از جلسه معاملاتی پیشین حدود 4درصد صعود را تجربه کردند.

یکی از کارشناسان بازار اذعان داشت: "روند مثبت در مجموعه نفتی ادامه دارد، زیرا سرمایه‌گذاران بدون تردید به دیدگاه صعودی باور دارند."

گلدمن ساکس نیز پیش‌بینی خود را برای قیمت نفت خام برنت در سه ماهه دوم و سوم سال 2021، 10دلار افزایش داد و دلیل آن را کاهش موجودی ذخایر عنوان کرد.

بانک وال استریت نیز انتظار دارد قیمت نفت خام برنت در سه ماهه دوم به 70دلار در هر بشکه، و در سه ماهه سوم به 75دلار برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر