پیشرفتی که از سرمایه گذاری در رمزارزها به دست آمد؛

چگونه ژائو ثروتمندترین فرد حوزه ارز دیجیتال شد؟

چانگ پنگ ژائو ملقب به CZ اولین بار در سال ۲۰۱۳ با بیت کوین مواجه شد. علاقه او به بیت کوین باعث شد خانه خودش را در شانگهای بفروشد و تمام آن را در بازار رمزارز سرمایه گذاری کند. چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس، یکی از تأثیرگذارترین شخصیت های ارزهای دیجیتال امروزی است. در حال حاضر چانگ پنگ ژائو ثروتمندترین فرد دنیای رمزارز است.

چگونه ژائو ثروتمندترین فرد حوزه ارز دیجیتال شد؟

 اقتصاد آنلاین - حسین عسکری؛ ژائو در روستایی در جیانگ سو، شانگهای به دنیا آمد و خانواده‌اش در دهه 1980 زمانی که او 12 ساله بود به ونکوور، کانادا مهاجرت کردند. او برای بورس اوراق بهادار توکیو و دفتر تجارت بلومبرگ کار کرده است.

CZ شغل پردرآمد خود را در سال 2005 ترک کرد تا سرمایه گذاری خود را شروع کند و به شانگهای بازگشت تا شرکت خود را بسازد. در سال 2013، پس از هشت سال ، CZ سرانجام با بیت کوین مواجه شد.

چانگ پنگ ژائو به شدت تمایل داشت مشکلات بیت کوین را برطرف کند. وی در سال 2014 خانه خود را فروخت و بیت کوین را با قیمت متوسط 600 دلار برای هر توکن خرید. قیمت بیت کوین بلافاصله پس از آن سقوط کرد و به 200 دلار رسید، اما اعتقاد چانگ پنگ ژائو به این فناوری به او کمک کرد تا از بازار نزولی به خوبی عبور کند. پس از دو سال، قیمت دوباره افزایش یافت.

CZ نزدیک به چهار سال پس از مواجهه با بیت کوین، سرمایه گذاری اصلی خود را آغاز کرد و بایننس را در جولای 2017 در اوج دوران عرضه اولیه توکن راه اندازی کرد. بعد از گذشت پنج سال، بایننس یکی از پیشروترین صرافی های ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات روزانه است.

ارسال نظر