بعد از ارتقاء مرج بلاکچین اتریوم؛

فورک اتریوم «EthereumPoW» ایجاد می شود؟

گروه پشتیبان و توسعه دهنده EthereumPoW (ETHW)، یک فورک اثبات کار بلاکچین اتریوم، با وجود گذشت چند هفته از زمان معرفی این پروژه، رسماً اعلام کرده است که قصد دارد، هارد فورک خود را اندکی پس از ارتقاء مرج اتریوم در ۱۵ سپتامبر راه اندازی کند.

فورک اتریوم «EthereumPoW» ایجاد می شود؟

اقتصاد آنلاین حسین قطبی؛ بر اساس یک توییت از حساب EthereumPow@، پس از آپدیت مرج، شبکه اصلی ETHW راه اندازی می‌شود و اعلام کرد که زمان دقیق یک ساعت قبل از راه‌اندازی با یک تایمر شمارش معکوس اعلام می‌شود و همه چیز از جمله کد نهایی، باینری‌ها، فایل‌های پیکربندی، اطلاعات گره‌ها، RPC و کاوشگر پس از پایان زمان، عمومی خواهد شد. با توجه به آنچه گفته شد، بابی اونگ (Bobby Ong)، مدیر CoinGecko ادعا می‌کند که ماینرهای فعلی تشویق می‌شوند تا یک نسخه اثبات کار جدید از ETH تولید کنند.

فورک اتریوم «EthereumPoW» ایجاد می‌شود؟

چه انتظاری داشته باشیم؟

دومین بلاکچین از نظر ارزش بازار، اواخر این هفته به روش اجماع اثبات سهام تغییر خواهد کرد و نیاز به عملیات استخراج انرژی بر را از بین خواهد برد. این اقدام باعث ایجاد شکاف در اکوسیستم اتریوم شده است، زیرا ماینرها در مورد فورک کردن اتریوم یا شروع به استخراج سایر بلاکچین‌ها بحث می‌کنند و همچنین آنها مردد هستند که منبع درآمد خود را رها کنند.

حامیان ارتقاء مرج ادعا می‌کنند که مکانیزم عملکرد این فورک باعث افزایش سرعت و صرفه جویی انرژی در بلاکچین اتریوم می‌شود. شبکه منشعب شده حاصل از آن از نظر ظاهری و عملکردی شبیه اتریوم خواهد بود.

حامیان و مخالفان فورک اتریوم

نسخه فورک شده ETHW قبلاً در چندین صرافی از جمله Poloniex، Bitfinex و کوین بیس فهرست شده است. با این حال، منتقدانی نیز دارد. جالب اینجاست که جاستین سان از توکن EthereumPOW (ETHW) پشتیبانی می‌کند، اما او نیز نگرانی‌هایی در مورد میزان کشش آن در مقایسه با اتریوم کلاسیک که به خوبی تثبیت شده است و از مکانیزم PoW استفاده می‌کند، دارد.

فورک اتریوم «EthereumPoW» ایجاد می‌شود؟

با این حال، ایگور آرتامونوف (Igor Artamonov)، توسعه ‌دهنده اتریوم کلاسیک و دیگر منتقدان ETHW به ایده راه‌اندازی شبکه اصلی EthereumPoW پس از آپدیت مرج اعتراض کردند. ایگور اظهار داشت که " مثل از دست دادن 90 درصد شتاب در هنگام پرتاب است و اگر یک زنجیره پیوسته و بدون توقف نباشد، هیچ کس آن را جدی نمی‌گیرد".

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده به عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش رمزارزها تلقی نمی‌شود. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

ارسال نظر