تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال مطرح شد؛

خوش بینی مدیرعامل کوین بیس به بازار رمزارزها

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس،توضیح داد: «مشتریان جدید زیادی در حال آمدن به سمت رمزارز ها هستند که این ما را مجبور میکند تلاش بیشتری انجام داده و به راهمان ادامه دهیم.»

اقتصاد آنلاین - حسین عسکری؛ صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس در صورت مالی سه ماهه اول خود ضرر خالص ۴۳۰ میلیون دلاری را به عنوان یک شرکت سهامی عام اعلام کرد، اما برایان آرمسترانگ، مدیر عامل شرکت، در یک مصاحبه گفت که «هیچ‌وقت نسبت به جایگاهی که هم اکنون دارد، اینقدر خوش‌بین نبوده است».

کوین بیس در گزارش سه ماهه اول خود در سال ۲۰۲۲ فاش کرد که ۲۷ درصد از درآمدش کاهش یافته و به ۱.۱۷ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ با درآمد ۲.۵ میلیارد دلاری فاصله زیادی دارد. تراکنش های ماهانه کاربران نیز با ۱۹ درصد کاهش از ۱۱.۴ میلیون در سه ماه گذشته به ۹.۲ میلیون رسیده است. 

سهام کوین بیس در حال حاضر با بیش از ۱۶ درصد کاهش به ۷۳ دلار رسیده است. سهام کوین بیس از نوامبر ۲۰۲۱ به طور مداوم در حال سقوط بوده و از بالاترین سطح خود یعنی ۳۸۰ دلار پس از عرضه اولیه عمومی در آوریل سال گذشته فاصله زیادی دارد.

علیرغم این آمار و ارقام، آرمسترانگ توضیح داد که چرا او هنوز به افزایش درآمد این صرافی در آینده خوشبین است.

او ادامه داد:

مشتریان جدید زیادی در حال آمدن به سمت ما هستند، بنابراین دوره‌های ریزشی بازار گاهی اوقات به این معناست که باید تغییراتی را نسبت به آنچه که امروز هستیم انجام دهیم. این تغییرات به معنی ساختن لایه بعدی نوآوری است  که در چرخه صعودی بعدی به نفع ما تمام میشود.

آرمسترانگ گفت که این شرکت وقتی دیگران می ترسند حریص است، تجربه کسب کرده و بر پروژه ها و زیرساخت های آینده دار تمرکز می کند. وی با اشاره به اثر «فیل در اتاق» گفت:

ما شاهد نزول بازار سهام فناوری و دارایی‌های ریسکی هستیم، کوین‌بیس و کریپتو نیز از این امر مستثنی نیستند. خبر خوب این است که به‌عنوان یک شرکت رمزنگاری، چرخه‌های مختلفی را در کریپتو تجربه کرده‌ایم، از جمله افت‌های بزرگ که فکر می‌کنم ما را برای کار در این محیط‌ها مناسب می‌کند.

مدیرعامل این شرکت یادآوری کرد که هدف کوین بیس افزایش پذیرش کریپتو در درازمدت است و این شرکت برای رسیدن به این هدف سخت عمل می کند.

کوین بیس در اطلاعیه ای که برای کاربران خود منتشر کرد  در مورد راه اندازی اخیر توکن غیرقابل تعویض (NFT) خود در بازار گفت: در تلاش برای تبدیل شدن به رهبر بازار است و جاه طلبی خود را همراه با توسعه پلت فرم کوین بیس با شعار " on-ramp to the cryptoeconomy " یا "در مسیر اقتصاد کریپتو محور"که روی آن تمرکز بیشتری دوباره اعلام میکند. 

آرمسترانگ اظهار داشت که ۵۴ درصد از کاربران فعال این پلتفرم کاری غیر از تجارت کریپتو انجام می دهند، اما مشخص نکرد که چه فعالیت هایی انجام میدهند. او در بیانیه افتتاحیه خود هیچ اشاره ای به بازار جدید NFT نکرد.

هنگامی که از آرمسترانگ پرسیده شد که آیا شرکت از فعالیت در بازار NFT خود راضی است یا خیر، آرمسترانگ گفت که «ما هیچ یک از ابتکارات جدیدمان را به اشتراک نمی‌گذاریم» و افزود که «کارهای زیادی برای ساختن وجود دارد و فرصت در فضای NFT بسیار زیاد است. ”

اولین روز افتتاح عمومی بازار NFT  کوین بیس شاهد بودیم که تنها ۷۵۰۰۰ دلار حجم تراکنش در ۱۵۰ تراکنش بر اساس معیارهای زنجیره ای انجام شد که درصد کمی از بیش از ۸ میلیون آدرس ایمیل ثبت شده در لیست انتظار بود.

آرمسترانگ در پایان سخنرانی افتتاحیه خود گفت که صنعت رمزارز در روزهای اولیه خود است و کوین بیس فرصت های پیش رو را می بیند و اضافه کرد که "صرف نظر از اینکه بازار بالا باشد یا پایین، ما به ساختن ادامه خواهیم داد."

این مطلب برایم مفید است
۶ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها