تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
اصطلاحات دنیای رمزارزها؛

کریپتو هانتر (Crytpohunter) کیست؟

کریپتو‌ هانترها (Cryptohunters) افراد یا مشاغلی هستند که به دنبال ارزهای رمزنگاری گمشده یا دزدیده شده هستند. آنها همچنین ممکن است به بازیابی رمزهای عبور فراموش شده و کلیدهای خصوصی گم شده نیز کمک کنند.

اقتصاد آنلاین – حسین قطبی؛ کریپتو‌ هانترها که به شکارچیان رمزارزها نیز مشهور هستند، هم با دارندگان ارزهای دیجیتال و هم با آژانس‌های مجری قانون برای جستجو و بازیابی ارزهای رمزنگاری شده نابجا، غیرقابل دسترس یا دزدیده شده کار می‌کنند. این افراد یا نهادها در بازیابی یا شکستن کیف پول‌های دیجیتال متخصص هستند. آنها ممکن است از ابرکامپیوترهای مدرن برای شکستن کلیدهای خصوصی و حتی اقدامات ذهنی مانند هیپنوتیزم روی دارندگان کیف پول برای کمک به بازیابی ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

2

شکارچیان رمزارز که خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می‌کنند، معمولاً به دنبال جزئیات اساسی هستند، مانند آخرین کلید خصوصی به خاطر سپرده شده و سایر جزئیات احتمالی که افراد ممکن است، در ایجاد کلیدهای خصوصی خود از جمله؛ تاریخ تولد، نام حیوانات خانگی و غیره استفاده کنند. سپس کریپتو هانترها این دسته داده اولیه را از طریق برنامه‌های کامپیوتری طراحی شده خود، اجرا می‌کنند و سعی می‌کنند صدها و هزاران ترکیب ممکن را ایجاد کنند و در نهایت از این ترکیب‌ها ایجاده شده، برای شکستن کلیدهای ایمنی کیف پول‌ها، یکی یکی استفاده می‌شود.

انواع کریپتو هانتر

نمونه‌هایی از شکارچیان رمزنگاری شامل شرکت‌هایی هستند که به دنبال بازیابی رمزهای عبور و کیف پول‌های خراب با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی، برای تولید میلیون‌ها رمز عبور بالقوه هستند. برخی از سرویس‌های بازیابی اطلاعات کریپتو هانترها، از همان طرح‌های هک استفاده می‌کنند که هکرها برای سرقت بیت‌کوین و دیگر رمزارزها استفاده می‌کنند. برخی دیگر از سرویس‌ها، می‌توانند از خدمات بازیابی اطلاعات، برای جستجو و دسترسی به رمزهای عبور ذخیره شده در فایل‌های متنی استفاده کنند. این خدمات معمولاً هزینه ثابتی دریافت می‎کنند، نرخ موفقیت بالایی دارند و تنها چند روز طول می‌کشد.

3

تنها برنامه نویسان کامپیوتری و تکنولوژی نیستند که در این بازی حضور دارند. این بازار همچنین دارای حضور قابل توجهی از افراد و شرکت‌هایی است که به اصطلاح "کریپتو هیپنوتیزم" (Cryptohunters)، هستند و خدمات مدیریت ذهن خود را با ادعای بازیابی رمزهای عبور، با باز کردن ضمیر ناخودآگاه افراد و از طریق تکنیک‌هایی مانند هیپنوتیزم ارائه می‌دهند. اساساً، آنها سعی می‌کنند به دارنده کمک کنند تا از نظر ذهنی مکان و آنچه را که ممکن است به عنوان کلید خصوصی خود نوشته‌اند، بازیابی کند.

کریپتو هیپنوتیزم‌ها همچنین خدمات خود را برای ردیابی مسیرهای سرقت و کلاهبرداری ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند. آن‌ها با آژانس‌های قانونی همکاری می‌کنند تا شناسایی کنند که کوین (توکن)‌های دزدیده شده به کجا منتقل شده‌اند، چنین اطلاعاتی می‌تواند برای باطل کردن تراکنش‌های مرتبط با سرقت یا مسدود کردن کامل آن کیف‌ پول‌ها حیاتی باشد.

4

یکی از راه های کلیدی که شکارچیان رمزنگاری می‌توانند، به بازیابی رمز ارزهای دزدیده شده کمک کنند، این است که سارقان از صرافی‌ها برای پول نقد استفاده کنند. با این حال، مجرمان حرفه‌ای‌تر شده‌اند و بیت‌کوین را به ارزهای دیجیتال جایگزین تبدیل می‌کنند، تا ردپای خود را پنهان کنند یا از طریق صرافی‌های خارجی به پول نقد تبدیل می‌کنند.

هزینه‌های کریپتو هانتر‌ها

اکثر خدمات شکار رمزنگاری، معمولاً بخشی از موجودی بازیابی شده، مانند 20 درصد آن را به عنوان حق الزحمه دریافت می‌کنند. قیمت‌ها متفاوت است و به میزان موفقیت بازیابی بستگی دارد، بسیاری از این خدمات برای موفقیت آمیز بودن، ممکن است ماه‌ها طول بکشد. از سوی دیگر، ارائه دهندگان خدمات بازیابی مبتنی بر رایانه و کریپتو هیپنوتیزم‌ کنندگان نیز ممکن است، هزینه ثابتی را به اضافه درصدی از مبلغ بازیابی شده دریافت کنند. کریپتو هیپنوتیزم‌ها نیز بسته به تعداد ساعات و جلساتی که فرد برای بازیابی جزئیات از دست رفته صرف می‌کند، مبلغ ثابتی را بر اساس هر جلسه دریافت می‎کنند.

5

ملاحظات خاص

رایج‌ترین مشکلی که منجر به از دست رفتن ارز دیجیتال می‌شود، این است که دارندگان فردی و معمولی دسترسی به کیف پول یا محل نگهداری ارزهای دیجیتال خود را از دست می‌دهد. دارایی‌های دیجیتال در چنین کیف پول‌هایی با استفاده از یک کلید خصوصی منحصر به فرد که یک رشته طولانی از نویسه‌های الفبایی عددی و شبیه به یک پین بانکی یا رمز عبور برای دسترسی به حساب بانکداری اینترنتی است، ایمن نگه داشته می‌شود. از آنجایی که ارزهای دیجیتال و کیف پول‌ها در یک اکوسیستم غیرمتمرکز کار می‌کنند، هیچ مرجع یا ارائه‌دهنده خدماتی مرکزی برای بازنشانی یا صدور مجدد کلید برای دارندگان رمز ارزهای اصلی وجود ندارد. حفظ امنیت کلید خصوصی و دسترسی به آن تنها بر عهده افراد است. اکثر افراد این کلید خصوصی را فراموش می‌کنند یا به اشتباه می‌گذارند و کیف پول دیجیتال خود را غیرقابل دسترس می‌کنند. موارد دیگر از گم شدن ارزهای دیجیتال به افزایش تعداد کلاهبرداری‌ها، هک‌ها و سرقت‌ها نسبت داده می‌شود.

6

جمع بندی

کریپتو هانتر‌ها افراد یا مشاغلی هستند که به بازیابی ارزهای دیجیتال از دست رفته یا سرقت شده کمک می‌کنند. این متخصصان از تاکتیک‌های مختلفی از جمله ابر رایانه‌ها و اقداماتی مانند هیپنوتیزم درمانی استفاده می‌کنند. صنعت کریپتوکارنسی، به خصوص با توجه به افزایش ارزش آن در چند سال گذشته، یک هدف کلیدی برای هکرها و سارقان است. رایج‌ترین مشکلی که منجر به از دست رفتن ارزهای دیجیتال می‌شود این است که دارنده‌گان فردی دسترسی به کیف پول یا محل ذخیره ارز دیجیتال خود را از دست می‌دهند. بنابراین اگر به فعالیت در این صنعت مشغول هستید، لازم است، نکات امنیتی در نگهداری رمزارزهای خود را رعایت کنید و نهایت دقت را داشته باشید.

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایرICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها