تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بانک مرکزی چین به دنبال ساماندهی رمزارزها / پیشنهاد ردیابی تراکنش‌ها

بانک مرکزی چین به منظور مبارزه با جرایم دارایی‌های مجازی و پولشویی، ایجاد یک سیستم برای ردیابی تراکنش رمزارزها را پیشنهاد کرده است.

اقتصاد آنلاین - مهسا نجاتی؛ بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، گو ونجون، رییس مرکز نظارت و تجزیه و تحلیل مبارزه با پولشویی بانک خلق چین، پیشنهاد ایجاد یک سیستم ردیابی تراکنش‌ ارزهای دیجیتال را به عنوان یکی از اقدامات برای تقویت مقررات ارائه کرده است.

این مقام دولتی اظهار کرد: "دارایی‌های مجازی مشکلات عدیده‌ای را برای حاکمیت پول ملی، مبارزه با کلاهبرداری، پولشویی و تامین مالی تروریسم، سازمان‌های بین‌المللی دولتی و حکومتی ایجاد کرده است."

به نظر وی، مدیریت ریسک‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال باید از چهار جهت مورد توجه قرار بگیرد.

اول، ونجون پیشنهاد کرد که جنبه‌های غیرمالی دارایی‌های مجازی روشن شود و مقررات بهبود یابد. او معتقد است که تغییرات آنها به نسخه‌های فعلی ارزهای دیجیتال، توکن‌های غیرقابل تعویض و عناصر مختلف متاورس محدود نمی‌شود.

ونجون اظهار کرد: "ما باید به تکامل دارایی‌های مجازی و توسعه فناوری‌های اصلی به شیوه‌ای بی‌طرفانه و بدون جانبداری نگاه کنیم."

دوم، وی پیشنهاد کرد که نظارت و تجزیه و تحلیل تراکنش‌های دارایی‌های مجازی تقویت شود تا بتوان ماهیت آنها را درک کرد.

سوم، این مقام مسئول، ایجاد سیستمی برای ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و سناریوهای آن را ضروری می‌داند. این سیستم باید شامل یک سیستم سنجش آدرس در مقیاسی بزرگ با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و سایر فناوری‌ها برای شناسایی صاحبان حساب واقعی باشد.

چهارم، ونجون گسترش همکاری و تبادل اطلاعات با آژانس‌های اطلاعاتی مالی خارجی را برای تشکیل یک نیروی مشترک بین‌المللی به منظور مبارزه با جرایم دارایی‌های مجازی، توصیه کرد.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها