کد خبر 582587

انتقاد شدید هیلاری کلینتون از رمزارزها

وزیر امور خارجه سابق آمریکا در نشستی در سنگاپور گفت ارزهای مجازی جایگاه دلار در سطح بین الملل را تضعیف خواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، راشاتودی گزارش داد: هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2016، می گوید: ارزهای مجازی پتانسیل آن را دارند که به مرور زمان کشورها را ضعیف و بی ثبات کنند.

وی طی سخنرانی در مجمع اقتصاد جدید بلومبرگ در سنگاپور خواستار تلاش های مشترک کشورها برای نظارت بر این گونه دارایی ها شد.

کلینتون در سخنان خود هشدار داد که ارزهای مجازی می توانند ارزهای ملی کنونی کشورها را تحت تأثیر منفی قرار داده و جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره خارجی در کشورها را تضعیف کند.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا ادامه داد: ارزهای دیجیتال یکی از حوزه هایی است که من امیدوارم کشورهای جهان توجه بیشتری به آن داشته باشند. چرا که چیزی که جذاب است استخراج ارزهای بیشتر دیجیتال برای مبادلات تجاری است و این مسئله می تواند به ضرر ارزهای ملی کشورها بوده و نقش دلار در حساب ذخیره ارزی کشورها را هم تضعیف کند، کشورها را بی ثبات کند و احتمالا این موضوع از کشورهای کوچک شروع شده و به کشورهای بزرگ تر خواهد رسید.

در حالی کلینتون اینگونه نسبت به تبعات گسترش ارزهای مجازی ابراز نگرانی کرده که قرار است روز دوشنبه قانون دریافت مالیات بر فعالیت های مرتبط با ارزهای مجازی با امضای رییس جمهور آمریکا به طور رسمی ابلاغ شود.

ارسال نظر