کد خبر 79698

روند رونق بورس تهران تداوم دارد؟

معاون بازار شرکت بورس معتقد است: در کل پیش بینی می شود با تدابیردولت برای ایجاد ثبات و کاهش نرخ تورم و انتظار منطقی که برای کاهش نرخ سود سپرده های بانکی وجود دارد، وضعیت بازار از آنچه اکنون وجود دارد، بهتر شود.

علی صحرایی پیرامون وضعیت بازار پس از اعلام تفاهم هسته‌ای اظهارکرد:‌ طبیعی بوده که بازار سرمایه در کوتاه مدت به اخبار و رویدادهای سیاسی و اقتصادی واکنش نشان دهد چراکه بازار سرمایه، محل انتظارات است. اما پس از مدتی بازار به حالت عادی بازمی گردد. معاون بازار شرکت بورس معتقد است: درحالیکه اخبار سیاسی به ویژه تفاهم هسته ای لوزان اثر مثبت بر بورس گذاشته است و در روزهای گذشته بازار را با رشد قابل توجهی مواجه کرد اما نباید سهامداران هیجانی شوند و بدون تحلیل و مطالعه خرید و فروش کنند. وی افزود: در حال حاضر دیدگاه فعالان بازار با یکدیگر متفاوت است و براین اساس اقدام به خرید و فروش می کنند و در حال حاضر جو حاکم بر بازار امیدواری نسبت به بهبود وضعیت بازار است. این مقام مسوول در شرکت بورس معتقد است: در کل پیش بینی می شود با تدابیردولت برای ایجاد ثبات و کاهش نرخ تورم و انتظار منطقی که برای کاهش نرخ سود سپرده های بانکی وجود دارد، وضعیت بازار از آنچه اکنون وجود دارد، بهتر شود. صحرایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازارهای رقیب بورس مثل بازار سکه و ارز به دلیل توافق احتمالی، محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. از سوی دیگر کارشناسان اقتصادی بازار مسکن را هم بازار مناسبی نمیدانند. اما بازار سرمایه به دلیل کاهش قیمت ها در سال گذشته به نقطه جذابی رسیده است و نتیجه آن این است که سودآوری صنایع و شرکت های بورسی افزایش پیدا می کند. به گزارش اقتصادی نیوز، او تاکید کرد که سرمایه گذاران باید حتما با تحلیل و مشاوره های حرفه ای وارد شوند و تحت تاثیر شایعات قرار نگیرند. معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار در ادامه در مورد عرضه های اولیه سال 94 گفت: با توجه به بهبود بازار عرضه اولیه را آغاز کردیم. به نظر می رشد اکنون شرایط مناسبی برای افزایش عرضه های اولیه است چراکه به متعادل شدن بازار کمک می‌کند. و از طرف دیگر کیک بازار سرمایه را بزرگ تر می کند و جذابیت خاصی برای سرمایه گذاران دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برخلاف بازارهای طلا وارز که به انتشار بیانیه عکس العمل احساسی نشان ندادند بازاربورس طبق معمول عکس العمل کانلا احساسی وهیجانی از خودنشان داد و شاخص کل در ظرف دوسه روز چندهزارواحد رشد کرد درحالیکه هیچ اتفاق خاصی نیافتاده نه توافقنامه ای رسما امضا شده نه تحریمی لغو شده نه یک سنت از مطالبات بلوکه شده ایران پرداخت شده و نه هیچ اتفاق خاصی در خصوص سودآوری شرکتها و بهبود تولید روی داده پس شک نکنید که آنچه در روزهای اخیر در بازار بورس بوقوع پیوسته چیزی جز حباب و رشد کاذب نیست و بزودی روند غیرعادی وبی دلیل صعودی بورس متوقف شده وهمه فروشنده خواهندشد و یکبار دیگر شاهد سقوط سهمگین بورس تنظیر آنچه بعداز اعلام توافق ژنو اتفاق افتاد خواهیم بود !!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
  روزنامه فایننشال تایمز نوشت سرمایه گذاران خارجی به سمت ایران هجوم آورده اند.

  به گزارش پایگاه خبری «تیک»، در حالی که چشم انداز توافق هسته ای میان غرب و تهران به نتیجه نزدیک می شود، سرمایه گذاران انگلیسی خود را آماده می کنند تا بار دیگر وارد ایران شوند.
  روز سه شنبه گروه مالی شارلمان کاپیتال انگلیس که متخصص در بازارهای نوپا است و گروه سرمایه گذاری ترکواز پارتنرز مستقر در تهران اعلام کردند در نظر دارند در توافقی که احتمالا یکی از توافقات در هفته ها و ماه های اخیر است به سرمایه گذاران بین المللی، صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام ایران پیشنهاد بدهند.

  دومینیک بوکور انگرام یکی از مشاوران شرکت شارلی گفت: «تردید دارم که بتوان یک صندلی در پرواز به تهران در یک یا دو هفته آینده پیدا کرد زیرا تجار به پایتخت این کشور هجوم آورده اند. توافق هسته ای درها را برای سرمایه گذاری بین المللی در ایران باز خواهد کرد.»

  وی افزود سرمایه گذاری در ایران به علت اقتصاد متنوع و جمعیت تحصیلکرده بیش از هشتاد میلیونی این کشور یکی از بهترین فرصت ها برای سرمایه گذاران است.

  شرکت های شارلی و ترکواز اولین صندق خود را در چند هفته آینده راه اندازی خواهند کرد.
  این صندوق کار خود را با بیش از هفتاد میلیون دلار آغاز می کند و در کوتاه مدت این رقم را به بیش از 200 میلیون دلار خواهد رساند.

  آنها همچنین در نظر دارند صندوق هایی در بخش های مختلف مانند نفت و گاز، بانکداری و غیره تشکیل بدهند

 • ارش
  ۰ ۰

  امیدوارم مثل سال قبل نشه که سرمایه سهامداران خرد دود بشه و پولش تو جیب یک عده خاص بره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به زودی سود بانک ها کاهش خواهد یافت و پول ها در بازار مصرف سرازیر خواهد شد و دوباره تورم بالا خواهد رفت و ....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا چقدربگم ذوقزده نشید منکه از همان اول هم گفته بودم خبری نیست بیخودی شلوغش نکنید حالا ببینید بعداز موضع گیریهای اخیر و خبرها وتحلیلهای انجام شده در مورد بیانیه لوزان واحتمال واقع بینانه امضا توافقنامه روند بورس چطوری نزولی میشه !!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دیدیم که نداشت.
  برای مردم آماتور که نون نداشت ولی فکر کنم برای "دنیای اقتصاد " نون داشت