کد خبر 76917

ورود اوراق‌پاداش‌سهامداری به‌ بورس

معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار از عرضه اوراق پاداش سهامداری طی هفته آینده خبر داد و گفت: این اوراق ۲ رگه یا ممتاز است که برای یک دوره حدودا یکساله بازدهی ۳۰درصدی را تضمین می‌کند.

علی صحرایی اعلام کرد: برنامه ریزی‌های بورس به گونه ای است که این اوراق طی هفته آینده به بازار عرضه و اجرایی شود. معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار ادامه داد: صندوق های سرمایه گذاری که پرتفوی مشخصی را اعلام می کنند، بر اساس آن NAV سهامشان مشخص می شود. سپس در پرتفویی که در مرکز مالی به فروش می رسد، برای سهام دارانی که تا پایان فروردین ماه 95 مالک این اوراق باشند، بازدهی 30 درصدی تضمین می شود. وی تصریح کرد: اگر هم NAV بالاتر از بازدهی 30درصد باشد، خود سهامداران اقدام به فروش در بازار می‌کنند. یعنی این اوراق یک اختیار فروش ضمنی را در خود دارد. صحرایی درباره روش عرضه این اوراق توضیح داد: روش عرضه شرکت بورس به صورت ثبت دفتری است که ممکن است، بر اساس شرایط بازار محدودیت هایی نیز برای تقاضا ایجاد کند. وی در رابطه با شباهت این اوراق با اوراق تبعی افزود: این اوراق تقریبا شبیه اوراق تبعی است، چراکه اوراق تبعی را می توان به صورت جدا فروخت اما اوراق پاداش سهامداری به صورت جداگانه قابلیت فروش ندارد و قیمت اختیار فروش ضمنی که داخل آن وجود دارد در قیمت اوراق نیز اعمال می شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سنا، معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار مزیت این اوراق را جذب جریان های نقدی موجود در بازار دانست و اظهار داشت: این اوراق ریسک پذیری کمتری دارد و کسی که در این اوراق سرمایه گذاری کند، مطمئن است که قطعا بازدهی 30درصدی یا حتی ممکن است بیشتر از آن را دریافت کند. به طور کلی می توان گفت این اوراق مطلوب تر از اوراق تبعی است. وی ادامه داد: مزیت این اوراق با بازدهی ثابت و مزایای سرمایه گذاری در سهام است و جزو اوراق دورگه یا ممتاز محسوب می شود و به نظر ما اوراق پاداش سهامداری با استقبال شدیدی مواجه می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  محمدباقر خرازی: مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد
  دبیرکل حزب‌الله ایران گفت: قرص و محکم می‌‌گویم مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد چراکه آنها از ما شرفمان را می‌خواهند در حالی که عزت و شرف فروختنی نیست.
  کد خبر: ۴۸۰۰۹۳
  تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۲ - 02 March 2015
  دبیرکل حزب‌الله ایران گفت: قرص و محکم می‌‌گویم مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد چراکه آنها از ما شرفمان را می‌خواهند در حالی که عزت و شرف فروختنی نیست.

  حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر خرازی دبیرکل حزب‌‌الله ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد آمار و ارقام اعلام شده توسط رئیس‌جمهور و همچنین اعلام تورم صفر درصدی اظهار داشت: من تورم صفر درصدی را باور نمی‌کنم.

  وی در مورد مذاکرات ایران با 1+5 نیز خاطرنشان کرد: قرص و محکم می‌ گویم که مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد چرا که آنها از ما شرفمان را می‌خواهند در حالی که عزت و شرف فروختنی نیست.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بورس مرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برخی از مسئولین بورس ضررسهامداران بورس در یکسال گذشته را 19 درصد اعلام کرده اند در حالیکه ضرر واقعی خیلی بیشتر از آنست ! برای محاسبه ضررواقعی کافیست آمار رسمی اعلام شده در دیماه 92 را بررسی کنیم در انزمان شاخص کل به 90 هزار واحد رسیده و ارزش بازار بورس بالغ 410 هزار میلیارد تومان بوده و اگر ارقام آنزمان با امروز راکه شاخص به 64 هزار واحد رسیده و ارزش بازار هم به 285 هزار میلیارد تومان سقوط کرده مقایسه کنیم با یک جمع وتفریق ساده زیان خالص بدست می آید که 30 درصد است اما این کل زیان سهامداران بورس نیست و باید رقم تورم در یکسال گذشته را هم به آن اضافه کرد که با حساب بالاترین نرخ تورم (40درصد)زیان کلی حدود 70 درصد و باحتساب تورم 20 درصدی مجموع زیان سهامداران حداقل 50 درصد خواهد بود نه 19 درصد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!