کد خبر 518233

جدول زمانی ثبت سفارش کتاب های درسی در پایه‌های تحصیلی مختلف اعلام شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد علوی تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی عنوان کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای تمام پایه‌های تحصیلی و رشته‌ها از ۲۲ فرودین آغاز خواهد شد و ثبت نام پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم از ۶ تیرماه آغاز می‌شود.

وی افزود: ثبت سفارش کتاب‌ها تنها از طریق سایت irtextbook.ir یا irtextbook.com انجام خواهد شد. برای گروه میان پایه (پایه‌های تحصیلی دوم تا ششم، هشتم و نهم، یازدهم و دوازدهم) تا ۲۲ خرداد  فرصت ثبت سفارش وجود دارد و برای پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم هم تا ۱۶شهریور ماه این امکان دیده شده است.فرآیند توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی نیز از ۲۲اردیبهشت آغاز خواهد شد.

علوی‌تبار ادامه داد:از ۱۲تیرماه امکان ویرایش و اصلاح اطلاعات فراهم است،در این زمان، خانواده‌هایی که فرزندشان از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر منتقل شده یا تغییر رشته داشته باشند، می‌توانند اطلاعات را ویرایش کنند.

وی خاطرنشان کرد:سازمان پژوهش تمام تلاش خود را به منظور قرار گرفتن کتاب‌ها با کمترین قیمت در اختیار خانواده‌ها انجام داده است.در خصوص قیمت خرید کتاب‌های درسی باید بگویم که امسال سعی شد با حداقل قیمت و کمترین افزایش در اختیار دانش آموزان کشورمان قرار گیرد که در نهایت با میانگین ۲۵ درصد افزایش نسبت به سال قبل در پایه‌های مختلف این کتاب‌ها در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

علوی تبار اظهار داشت: امکان ثبت نام با کد ملی و اطلاعات شناسنامه‌ای دانش آموز به شرط قبولی در آن پایه تحصیلی فراهم است و پرداخت‌ها به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.برای پایه‌های تحصیلی ابتدایی بیشترین قیمت ۴۲۵۰۰ ، در هفتم تا نهم ۶۴۵۰۰ و در پایه‌های تحصیلی دهم تا دوازدهم در رشته ریاضی مبلغ ۸۸۷۰۰ و در رشته علوم تجربی ۸۴۲۰۰ خواهد بود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در انتها افزود: متناسب با سنوات قبل به دانش آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار کتاب‌ها به صورت رایگان  یا نیم بها ارسال خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر