کد خبر 516845

مشاور وزیر بهداشت از وزارت راه به دلیل عدم توقف پروازهای ترکیه انتقاد کرده اما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، توقف این پروازها را منوط به تصویب و ابلاغ ستاد کرونا می داند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، روز گذشته علیرضا وهاب زاده با انتشار مطلبی در فضای مجازی، از عدم توقف پروازهای ترکیه از سوی وزارت راه، انتقاد کرد.سراسر شهرهای ترکیه در وضعیت قرمز است اما هم پروازها به این کشور ادامه دارد و هم تورهای گردشگری برقرار است.گردشگران و مسافران به این همسایه شمال غربی کشورمان می‌توانند ناقل ویروس کشنده کرونای انگلیسی به داخل کشور باشند.

 

محمدحسن ذی‌بخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره عدم توقف پروازهای ترکیه با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور اظهار داشت: ما در سازمان هواپیمایی به تنهایی تصمیم‌گیرنده نیستیم و ستاد ملی مقابله با کرونا باید به سازمان هواپیمایی توقف پروازها را ابلاغ کند. وزارت بهداشت باید از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست توقف پروازهای ترکیه را داشته باشد و در صورت تصویب این درخواست در ستاد مذکور و ابلاغ آن به سازمان هواپیمایی کشوری، پروازها لغو خواهد شد. مدت زمان توقف پروازها نیز از سوی این ستاد به سازمان هواپیمایی ابلاغ می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ مصوبه‌ای درباره پروازهای ترکیه به این سازمان ابلاغ نشده است، افزود: فعلاً پروازها طبق آخرین دستورالعمل ابلاغی انجام می‌شود.فعلاً پروازهای عراق متوقف است و قرار نیست به زودی این پروازها از سر گرفته شود.فعلاً مشخص نیست چه تاریخی برای ازسرگیری پروازها اعلام خواهد شد و تصمیم‌گیری در این خصوص به ستاد ملی مقابله با کرونا واگذار شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در حال حاضر به صورت موردی پروازهای عراق انجام می‌شود ولی صرفاً برای جابجایی اتباع دو کشور است و پرواز زیارتی و توریستی به این کشور نداریم.

ذی‌بخش ادامه داد: علاوه بر عراق، پرواز به ۳۲ کشور دیگر از جمله انگلیس، برزیل و آفریقای جنوبی در پی شیوع کرونای انگلیسی تا ۱۱ اردیبهشت ماه (اول می ۲۰۲۱) متوقف است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر