کد خبر 514372

اولویت های دولت برای سال اینده عقب راندن تحریم ها، تکمیل زیر ساخت های کشور، حل مشکلات معیشتی مردم و اکسیناسیون عمومی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علی ربیعی سخنگوی دولت عنوان کرد: در سال ۹۹ فقط ۱۰ درصد درآمد ارزی داشتیم که به طور متوسط در ۱۵ سال گذشته تامین شده است که با این رقم برنامه های رشد و توسعه کشور عقب می ماند؛ بنابراین باعقب راندن تحریم‌ها دنبال تکمیل طرحهای کشور هستیم.

سخنگوی دولت افزود:حل مشکلات معیشتی را از طریق کنترل قیمت‌ها و کاهش تورم و افزایش قدرت خرید خانوار انجام می دهیم و سیاست همسان سازی حقوق ها را هم در سال آینده ادامه خواهیم داد. من معتقدم هر چه تحریم ها عقب رانده شود قیمت ارز متعادل تر می شود و نابسامانی ها کمتر می شود.

ویخاطره نشان کرد: تکمیل زیرساخت های کشور یکی دیگر از اولویت های دولت است، البته طرح های زیرساختی ملموس نیستند، ولی برای تامین اشتغال در آینده بسیار موثر هستند. طرحهایی که همین اواخر افتتاح شده است موجب افزایش تعداد اشتغال در سال آینده می شود. سال آینده وضعیت اشتغال بهتری نسبت به امسال خواهیم داشت. آثار منفی تحریمها هم در حال از بین رفتن و شوک اولیه تحریم هم پاک شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر