کد خبر 512369

با تصمیم ستاد استانی و شهرستانی مدیریت بیماری کرونا، از آخرین هفته اسفند ۹۹ تا پایان تعطیلات نوروزی، سفر به شیراز برای خودروهای با پلاک غیربومی، ممنوع خواهد شد؛ ممنوعیتی که شامل حال پلاک‌های شهرستان‌های فارس نیز می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جانشین استاندار فارس در ستاد مقابله با کرونا، با بیان اینکه سفر به شهر شیراز، از هر مقصدی با خودروی شخصی، با هدف کمک به قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس، در کل تعطیلات پایان سال و نوروز، ممنوع است.

 عبدالرضا قاسمپور گفت: برای خودروهای متخلف، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی درنظر گرفته و اعمال می‌شود. سفر با وسایل نقلیه عمومی زمینی، ریلی و هوایی، مشروط به اسکان در مراکز اقامتی مجاز، امکان‌پذیر خواهد بود.

در ادامه فرماندار و رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز اعلام کرد:با توجه به مصوبه ستاد استانی، تدابیری برای جلوگیری از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شیراز اتخاذ و اجرا می‌شود.

محمدرضا امیری گفت: مردم شیراز مهمان نواز هستند، اما نوروز ۱۴۰۰، با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا، دروازه های این شهر به روی مسافران بسته خواهد بود.موضوع منع تردد خودروها در شیراز طی ساعت‌های ۲۱ شب تا ۳ بامداد نیز تداوم خواهد داشت، کنترل ترددها با استفاده از دوربین و حضوری انجام می‌شود.

امیری با بیان اینکه مصوبه ستاد مدیریت کرونای استان فارس از ۲۵ اسفند اجرایی می‌شود، این اقدام را در راستای تامین و حفظ سلامت شهروندان در شیراز دانست و گفت: اقدامات بازرسی و نظارتی بر عملکرد اصناف، ادارات و کارخانه‌ها و مراکز تجمعی نیز تشدید می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر