کد خبر 511796

فوری / ریزش قیمت خودرو دائمی شد!

هرساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار خرید و فروش خودرو با رونق بسیار بالایی روبه‌رو بود و هرکس در صدد خرید خودرو بود تا بتواند سفرهای نوروزی را به‌راحتی انجام دهد و دغدغه‌ای در تعمیر خودرو نداشته باشد اما در دو سال اخیر نوسان قیمت ارز و اختلاف قیمت بالای کارخانه با بازار عاملی شد تا دیگر مردم رغبتی به خرید خودرو آن هم در روزهای پایان سال نداشته باشند البته شرایط شیوع کرونا نیز بر حجم کسادی بازار خودرو اضافه کرده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، در حال حاضر به‌اعتقاد فعالان بازار قیمت انواع خودروهای داخلی همان قیمت دی ماه است و حتی روند نزولی خود را مدام طی می‌کند.

در خودروهای داخلی کاهش قیمت‌ها امروز بین یک تا 3میلیون تومان بوده است به‌نحوی که سمندال‌ایکس با کاهش یک میلیون تومانی 175میلیون تومان، سمند سورن 238 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو با قیمت 185میلیون تومان و پژو206 تیپ پنج با قیمت 248میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

همچنین پراید111 با کاهش یک میلیون تومانی 127میلیون تومان، پراید131 با کاهش دو میلیون تومانی 107میلیون تومان، تیبا صندوقدار با کاهش سه میلیون تومانی 119میلیون تومان و تیبا دو با قیمت 129میلیون تومان به فروش می‌رسد.

به‌اعتقاد فعالان بازار روند کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و کسادی همچنان در معاملات حاکم است.

در خودروهای وارداتی هم به‌دلیل روند کاهش قیمت توقف معاملات به‌وجود آمده است، البته افزایش قیمت‌ها در بخش خودروهای داخلی به‌حدی بوده است که با وجود کاهش قیمت‌ها هنوز خرید توجیهی ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۸ ۲

  هنوزبالای 60 درصد قیمت ها بالاتر از قیمت واقعی هست
  و مطمئنا تو این بازای بدون مشتری و کم رونق قیمت‌ها واقعی خواهد شد و نصف قیمت امروز

 • ناشناس
  ۱۸ ۲

  مرد حسابی داری مردم رو خر میکنی که با یک تومن ارزونی مردم رو بکشونی پای خرید و بازار رو آشفته بکنی احمق

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  پراید ۷ میلیونی

 • ناشناس
  ۱۴ ۱

  تقصیر کروناست وگرنه قیمت ها عالی هستند. حلب پاره ها الان شدن 100 میلیون. اوووووون رونق اقتصادی که می گفت اینه

 • ناشناس
  ۶ ۰

  اخه یکی طناب اینو ببنده نیاد جلو کامپیوتر اراجیف بنویسه

 • سید محسن موسویان
  ۷ ۰

  اینا کاهش نیست بلکه برای رونق بازار تیتر میشه .هر وقت پژو 206 رسید به 45 میلیون میشه گفت روند عادیه .و زیر این قیمت روند کاهشی میگن .برین تیترهاتون را اصلاح کنین.شما هم دستتون تو کاسه ایران خودرو قرار داره با این تیتر هاتون

 • ناشناس
  ۳ ۱

  خودرو ایرانی زیر 100میلیون باید بشه پس نمیخریم

 • Mahdi
  ۳ ۰

  قیمت خودروها بیش از هزار برابر شده است حالا تا یک میلیون کاهش قیمت پیدا می شود در ساز و کرنا می زنند که ماشین ارزان سد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت باید بهشه پراید زیر ده میلیون