کد خبر 509425

 رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: سفرهای نوروزی از هر نوعی باید ممنوع شود.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، داود پیام طبرسی  رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به واردات ۱۰۰ هزار دوز واکسن روسی برای تزریق به گروه‌های دارای اولویت ازجمله کادر درمان،عنوان کرد: روز گذشته علاوه بر تزریق واکسن به کادر درمان، وزارت بهداشت از آغاز واکسیناسیون برای سالمندان خبر داد؛ امیدواریم تا شهریور و مهر سال ۱۴۰۰، همه مردم علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی درباره نقاط پرخطر ویروس جهش یافته کووید۱۹ افزود: ویروس مرز ندارد و اگر در یک نقطه شیوع پیدا کند، در همه جا این شیوع خواهد داشت. ویروس جهش یافته انگلیسی همه جا پخش شده و در یک نقطه نیست. ویروسی که در حال شیوع است، ویروسی نیست که سال گذشته در ووهان چین آغاز به همه‌گیری کرد و مشابه ویروس ایتالیایی و انگلیسی است. این ویروس سرعت انتقال بیشتر و شدت و مرگ و میر بالاتری دارد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با انتقاد از طبقه‌بندی سفرهای نوروزی اظهار کرد: امسال، سال مناسبی برای سفر نیست زیرا ما با یک ویروس جهش یافته روبرو هستیم و یک استان در حال حاضر با وضعیت قرمز مواجه شده است و امکان خطر در سایر استان‌ها هم هست. برخوردهای اجتماعی باید به میزان بالایی کاهش پیدا کند و باید این نکته را حتما مدنظر قرار دهیم که سلامتی همیشه مهم‌ترین نکته است.

طبرسی ضمن اعلام این خبر که قانونی برای پرستاران باردار در نظر گرفته شده، تاکید کرد: با توجه به فوت دو پرستار باردار، قانونی برای منع ورود پرستاران وضع شده که از فعالیت پرستاران هفت ماه به بالا در همه بخش‌های بیمارستان و نه‌تنها بخش‌های کرونایی ممانعت به عمل آید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر