کد خبر 508481

خودروهای سایپا و ایران خودرو ، چقدر ارزان شد؟

قیمت خودرو در بازار با افت قیمت دلار حدود ۱ تا ۴ میلیون تومان ارزان شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، همزمان با روند کاهشی قیمت ارز در بازار خودرو نیز قیمتها روند کاهشی را تجربه می کند. البته هنوز کسب و کار خودرو رونق ندارد و همین امر باعث شده قیمت ها سلیقه ای اعلام شود. در بازار امروز سمند ال ایکس 187میلیون تومان، سمند سورن 237میلیون تومان، پژو206 تیپ پنج 258میلیون تومان، پژو206 تیپ دو 198میلیون تومان، و پژو206 صندوق دار 240میلیون تومان قیمت گذاری شده است. بررسی قیمت ها در  نشان می دهد روند کاهش قیمت ها نسبت به هفته گذشته در محصولات این شرکت از دو تا چهار میلیون تومان بوده است.  

در خودروهای سایپا نیز روند کاهشی قیمت ها بین یک تا دو میلیون تومان است. برهمین اساس پراید111 با قیمت 137میلیون تومان، پراید131 با قیمت 110میلیون تومان، تیبا صندوقدار با قیمت 122میلیون تومان، تیبا دو 138میلیون تومان و ساینا 135میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

فعالان بازار خودرو دلیل کاهش قیمت ها را افت قیمت دلار عنوان می کنند البته این موضوع در تشدید رکود بازار خودرو بسیار موثر بوده است. با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال باید معاملات خودرو رونق داشته باشد اما مشاهدات بازار نشان می دهد معاملات در بازار به سردی گرائیده و فقط ان دسته از افراد که نیاز ضروری به خودرو دارند اقدام به خرید محصولات می کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کبری خدری
    ۰ ۰

    چرا پراید 131در ثبت نام عید تا عید نیست