کد خبر 505116

آموزش حسابداری؛

حسابداری چیست؟

حسابداری به زبان ساده به معنی فهم عملیات مالی سازمان‌ و مهارت انجام ساز و کارهای مالی است. حسابداری را می‌توان در سه گروه اصلی از جمله: اطلاعات حسابداری مدیریتی، اطلاعات حسابداری عملیاتی و اطلاعات حسابداری مالی دسته‌بندی کرد.

در مجموع شاید تعریف‌های مختلفی در مورد حسابداری شنیده‌ باشید، اما نکته حائز اهمیت در مورد حسابداری، ضرورت وجود بخش حسابداری در سازمان‌های بزرگ و کوچک می‌باشد.

آموزش حسابداری

امروزه شرکت‌ها امور مالی خود را در نرم‌افزارهای تخصصی مالی و حسابداری ثبت می‌کنند. به همین دلیل آموزش حسابداری و مهارت کار با نرم‌افزارهای مالی و حسابداری یکی از مسائل مهم برای کارشناسان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این حوزه‌ها است. البته این روزها بسیاری از دانشجویان حوزه‌های مدیریت، اقتصاد و صنایع نیز علاقمند به یادگیری کار با نرم‌افزارهای حسابداری هستند تا به وابسته آموزش حسابداری در سازمان‌ها به عنوان کارشناس حسابدار یا کمک حسابدار استخدام شوند.

موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت مهارت‌ها و ایجاد فرصت‌های بیشتر برای علاقه‌مندان به یادگیری مفاهیم و نرم‌افزارهای حسابداری، اقدام به ارائه خدمات آموزشی کیفی نموده است تا افراد را جهت ورود به بازارکار همراهی نماید.

بازارکار حسابداری

فرصت‌های شغلی گسترده‌ای در بازارکار رشته حسابداری وجود دارد. مشکلات مالی در موسسات و شرکت‌ها از دلایل نیاز شدید به نیروهای حسابدار است. همین امر باعث شده است که رشته حسابداری به یکی از شغل‌های پر متقاضی تبدیل گردد. وجود حسابدار در یک شرکت از بدو تاسیس تا زمان پایان دادن به فعالیت‌های آن شرکت لازم و ضروری می‌باشد.

انجام امور مالیاتی شرکت‌ها نیز یکی از زیر شاخه‌های رشته گسترده حسابداری در بازارکار است. تمامی شرکت‌ها از موسسات کوچک تا کارخانه‌های بزرگ جهت تهیه اظهارنامه‌های مالیاتی خود به نیروی حسابداری نیاز دارند. محاسبه مالیات بر اساس تعیین مقدار سود شرکت‌ها صورت می‌پذیرد که تعیین محاسبه سود توسط یک حسابدار آشنا به امور مالی و مالیاتی مقدور است.

موسسه به منظور پاسخگویی به نیاز استخدام کارجویان، دوره‌هایی را با عنوان آموزش حسابداری ویژه بازار کار با سه عنوان بسته پرورش کمک حسابدار، بسته پرورش کارشناس حسابدار و بسته پرورش کارشناس حقوق و دستمزد طراحی کرده است.

موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش است تا با اتصال کارجو به کارفرما، روند جذب و استخدام را هم برای افراد متخصص و آشنا به مهارت‌ نرم‌افزارهای حسابداری و هم برای شرکت‌های جویای افراد حرفه‌ای تسهیل کند.

فراگیران بسته‌های ویژه بازارکار، پس از اتمام موفقیت آمیز دوره با ثبت رزومه‌ خود بر روی سایت به مشتریان شرکت همکاران سیستم که شامل جامعه‌ای 61۰۰۰ نفری هستند جهت انجام مصاحبه شغلی معرفی می‌گردند. فراگیران با گذراندن دوره‌های جامع بازارکار حسابداری، فوت و فن کار را به عنوان یک کارشناس حسابدار و یا کمک حسابدار یاد می‌گیرند و برای خودشان فرصت شغلی معتبری می‌سازند.

حسابداری

گستردگی رشته حسابداری

همانطور که اشاره کردیم رشته حسابداری دارای گستردگی بسیاری است. فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند در هر یک از شاخه‌هایی که در ادامه ذکر شده است، مشغول به کار شوند.

حسابداری مالی: افراد امکان فعالیت در کلیه شرکت‌ها و موسسات غیرانتفاعی و تجاری را خواهند داشت.

حسابداری مالیاتی: افراد فعال در این رشته می‌توانند در ادارات دارایی فعالیت داشته باشند.

حسابداری صنعتی: امکان فعالیت در شرکت‌های تولیدی و واحدهای صنعتی برای افراد در این رشته وجود دارد.

حسابداری بانک: در این رشته افراد می‌توانند در تمامی شعبه‌های بانک و سرپرستی آن مشغول به کار شوند.

حسابداری بیمه: در این رشته افراد امکان فعالیت در کلیه موسسات بیمه را خواهند داشت.

حسابداری دولتی: در این رشته افراد میتوانند در همه اداره‌های دولتی و سازمان‌ها، به عنوان حسابدار مشغول به کار شوند.

تمامی موارد نام برده شده از زیرشاخه‌های رشته حسابداری می‌باشد که افراد با توجه به علاقه‌مندی خود می‌توانند در هر یک از این شاخه‌ها مشغول به کار شوند.

دسته‌بندی شغل حسابداری

 • کمک حسابدار
 • کارشناس حسابدار
 • حسابدار تمام وقت
 • حسابدار پاره وقت
 • سرپرست حسابداری
 • مدیرمالی
 • حسابدار مستقل
 • شرکت خدمات حسابداری
 • مشاوره مالیاتی
 • خدمات مالیاتی
 • کنترل داخلی واحد حسابداری
 • وکیل مالیاتی
 • مدرس حسابداری

حسابداری

نحوه پیشرفت در شغل حسابداری

پیشرفت در هر شغلی و به خصوص شغل حسابداری در گرو مطالعه به روز در مورد آن حوزه است. در شغل حسابداری مطالعه قوانین مالیاتی، بخشنامه‌ها و اطلاعات به روز و حرفه‌ای مربوط به این حوزه لازم و ضروری می‌باشد.

موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با ارائه محصولات آموزشی متنوع حسابداری به علاقه‌مندان این رشته در راستای یادگیری‌های هرچه بیشتر، کتاب‌های آموزشی، کارگاه‌های مالی مطابق با قوانین و مباحث به روز شده و دوره‌های الکترونیکی و آنلاین را ارائه می‌کند.

اگر علاقه‌مند به آموزش حسابداری و تقویت مهارت‌های خود هستید به سایت education.systemgroup.net مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر