کد خبر 503829

اعلام حداقل زمان برای واکسیناسیون کل کشور

رییس جمهور با بیان اینکه از این هفته واکسیناسیون در کشور آغاز می‌شود، گفت: قبل از ۲۲ بهمن و در همین هفته و طبق اولویت‌های وزارت بهداشت کار واکسیناسیون با کادر درمان و بعد افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مسن آغاز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رییس جمهور با بیان اینکه از این هفته واکسیناسیون در کشور آغاز می‌شود، گفت: اگر در هر کشور ۸۰ درصد مردم بخواهند واکسن بزنند نیز باز کاری بزرگ و طولانی است و مشکلات خود را دارد. ما هم در ایران جمعیت ۸۰میلیونی داریم و نیاز به عدد قابل‌ملاحظه‌ای از واکسن داریم.

رییس جمهور با بیان اینکه امکانات تزریق واکسن به گونه‌ای نیست که ظرف یکی دو روز کار واکسناسیون انجام شود، تصریح کرد: اگر بر فرض واکسن آماده باشد یکی دو روزه که نمی‌توان کار واکسیناسیون را تمام کرد. این امر نیاز به شاید شش‌ماه زمان دارد.

روحانی با بیان اینکه از این هفته واکسیناسیون در کشور آغاز می‌شود، گفت: قبل از ۲۲ بهمن و در همین هفته و طبق اولویت‌های وزارت بهداشت کار واکسیناسیون با کادر درمان و بعد افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مسن آغاز می‌شود. بخشی از محموله واکسن در ماه فوریه و بخشی دیگر در ماه مارس به دست ما خواهد رسید که امیدواریم تا اوایل فروردین این واکسیناسیون انجام شود.

وی افزود: همچنین امیدواریم که تا فصل بهار و تابستان واکسن‌های ایرانی هم آماده شوند و به دست عموم برسند.

رییس جمهور تاکید کرد: اما حتی اگر این واکسیناسیون انجام شود ما بازهم باید بدانیم که لازم است تا یک سال آینده پروتکل‌های بهداشتی را باید رعایت کنیم؛ چرا که تاثیرگذاری واکسن صدردصد نیست و همچنان باید مراقبت‌ها انجام شود.

روحانی ادامه داد: امر واکسیناسیون نباید موجب شود که ما در برابر کرونا بازهم دچار عادی‌سازی شویم و بگوییم الحمدلله واکسن رسید و یکی دو ماه دیگر نوبت ما می‌شود و دیگر لازم نیست رعایتی انجام دهیم.

 

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • آرمان
    ۰ ۰

    خوب أگر قراره که واکسن وارد ایران بشه و إعتماد کامل رو جذب کنیم تا تابستان که وارد بشه تا اون موقع وضعیت بد تر میشه شما که خودتون واکسن برتلیا رو زدید چرا ما نزنیم شما میگی که ما از آن واکسن ها إعتماد ندارین پس چرا خودتون می زنین لابد ما دیگه کشک هستیم به ما نمی زنین

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ما با کشور هایی آفریقایی یکی هستیم