کد خبر 502519

فوری / مجلس برای یارانه طرحی جدید زد

جمعی از نمایندگان طرح جدیدی را برای نحوه رتبه‌بندی خانوار در ۱۰ دهک جهت پرداخت یارانه‌های نقدی و غیر نقدی تهیه و تدوین کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جمعی از نمایندگان طرحی را برای نحوه رتبه بندی خانوار در 10 دهک جهت پرداخت یارانه نقدی و غیر نقدی، تهیه و تدوین کرده‌اند که این طرح در سامانه مربوطه جای‌گذاری و در مرحله جمع آوری امضا است.

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف‌آباد در مجلس در تشریح طرح رتبه‌بندی خانوار جهت پرداخت یارانه نقدی و غیر نقدی، عنوان کرد: بر اساس این طرح خانوار ایرانی را بر اساس پرسش‌نامه ای که خودشان طبق درآمد، هزینه و دارایی اعلام می کنند و انجام صحت‌سنجی توسط بانک‌های اطلاعاتی به 10 دهک تقسیم و به هر خانوار یک رتبه اختصاص می‌یابد و پس از این یارانه‌های نقدی و غیر نقدی با این رتبه بندی تقسیم و توزیع می‌شود.

متن طرح مجلس برای رتبه ‌بندی خانوار در 10 دهک جهت پرداخت یارانه نقدی و غیر نقدی به این شرح است: دولت مکلف است نسبت به تهیه پرسش‌نامه مؤثر در وضعیت مالی خانوار از قبیل درآمد، دارایی‌ها و هزینه های زندگی خانوار و سپس با صحت سنجی نسبت به رتبه بندی خانوار ایرانی در 10 دهک با حق اعتراض برای خانوار در یک نوبت اقدام و تمام خدمات و یارانه‌های مستقیم و غیر مستقیم بر اساس رتبه بندی خانوار برنامه‌ریزی و ارائه گردد.

 

 

منبع: تسنیم
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  با این طرحها هم وقت خودتون و هم وقت مردم را تلف می کنید به جای اینها وقت تان را برای رفع تحریم ها بگذارید همه ی مشکلات برطرف می شود.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یعنی اگه فرداصبح به آقایون بگویندکه همه ایرانیان مردند اونازحمت یه خدابیامرزی هم بخودشون نمیدن چه برسه بخان یه باری ازروی دوش این مردم همیشه وهمیشه درصحنه بردارند

 • احمد
  ۰ ۰

  پرسشنامه خیلی هم خوبه ولی باید دقیق باشه تا حق کسی پایمال نشه