کد خبر 500197

زنگ خطر! / شکر گران می‌شود

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: با توجه به واردات شکر با ارز نیما و قیمت جهانی، قیمت شکر در بازار افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، غلامحسین بهمنی دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر، با اشاره به تلاطم  قیمت شکر  در بازار اظهار کرد: با توجه به اتمام شکر چغندری تولید داخل، با کسری در عرضه روبه‌رو هستیم که همین امر منجر به سر درگمی بازار شده است به طوری که شکر با نرخ‌های مختلفی تا ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

او افزود: با توجه به واردات شکر با ارز نیما و افزایش قیمت جهانی، نرخ هر کیلو شکر در بنادر ۱۱ تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تمام می‌شود که با احتساب سایر هزینه‌ها با نرخ ۱۵ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد، به همین خاطر باید تصمیماتی در حوزه شکر گرفته شود، در غیر این صورت قیمت در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت.

بهمنی ادامه داد: بنابر آمار انجمن قند و شکر تولید شکر در سال ۹۶، ۲ میلیون و ۸۰ هزار تن تا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بود که بعد از آن تحت تاثیر مسائل مختلف همچون قیمت خرید تضمینی، سیل و خشکسالی تولید کاهش یافت.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه سال قبل قیمت هر کیلو شکر در بنادر ۳۰۰ دلار بود، تصریح کرد: با تبدیل ارز واردات به نیما، قیمت به ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار رسیده، اما کسری نیاز کشور واقعیتی است که باید از طریق واردات تامین شود، اما در شرایط فعلی نوسان  نرخ ارز ، قیمت تمام شده بسیار بالاست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    فروش شکر کم شده با این ترفند میخوان مردم هجوم ببرن واسه خرید ...عجب خوب دندونای ملت را میشمارن

  • حسین پورزاد پرسپولیسی 🌷🌷🌷
    ۰ ۰

    سلام والا تو این کشور چی نبود که گران نشه خر که خر گران شد تا برسد به شکر وقند تو کشور سالی ۲۰بار قیمت افزایش میدن این شده مد دست بردارید این بودجه کسور کجا میره خدا میدون