کد خبر 496870

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

برای ثبت نام یارانه معیشتی چه باید کرد؟

درحالی به پایان دی ماه و مرحله دوم واریز یارانه میعشتی کرونا نزدیک می‌شویم، سخنگوی ستاد معیشتی کرونا اعلام کرد که به افراد جدید یارانه معیشتی کرونا تعلق نمی‌گیرد و لیست افراد مشمول بسته شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اواخر آذر ماه سال جاری بود که خبر از واریز یارانه معیشتی کرونا، به یکی از اخبار جنجالی که اعتراض بسیاری از مردم را به همراه داشت، بدل شد.

زمان واریز یارانه ۱۰۰هزار تومانی

طبق مصوبه اعلام شده، مقرر شد تا به ۳۴میلیون ایرانی طی ۴مرحله در آذر، دی، بهمن و اسفند۹۹، یارانه معیشتی کرونا در مبالغ ۱۰۰ و ۱۲۰هزار تومانی تعلق بگیرد؛ پس از واریز اولین مرحله از یارانه معیشتی کرونا تعداد زیادی از افراد به این موضوع اعتراض داشته و اعلام کردند که با وجود شرایط نامناسب مالی، یارانه معیشتی کرونا به آن‌ها تعلق نگرفته است و مبلغی به حسابشان واریز نشده است. گروه دوم معترضان، یعنی افرادی که مشمول شرایط بودند اما یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند، پس از چند روز مبالغ به حساب‌هایشان واریز و یارانه معیشتی کرونا را دریافت کردند.

اما افرادی که مشمول دریافت یارانه معیشتی کرونا نبودند، شرایط یارانه معیشتی کرونا را ناعادلانه دانستند؛ غالب این معترضین به شروط یارانه ۱۰۰هزار تومانی اعتراض داشته؛ چرا که بیمه پرداز نبودن و نداشتن درآمد ثبات از شروط دریافت یارانه معیشتی کرونا بود و این دو شرط کارگران، رانندگان و... که حقوق پایین داشتند را از لیست مشمولان دریافت یارانه معیشتی کرونا خارج کرد. از آنجا که هیچ راه اعتراضی برای افراد در نظر گرفته نشده بود، تعداد زیادی از این افراد در صفحات مجازی مسئولین، از مشکلات خود نوشتند و سعی کردند صدای خود را از این طریق به گوش تصمیم‌گیران برسانند.

در پی افزایش اعتراضات نسبت به شرایط یارانه معیشتی، اعلام شد که قرار است به ۵.۵میلیون فرد جدید یارانه معیشتی کرونا تعلق بگیرد؛ اما زمان آن مشخص نشد. اکنون به روزهای پایانی دی نزدیک می‌شویم؛ تکلیف افرادی که نیازمند هستند و یارانه معیشتی کرونا دریافت نکردند چیست؟

هرچند وعده واریز یارانه معیشتی کرونا به ۵.۵میلیون نفر جدید داده شده بود، اما در روزهای گذشته از سوی مسئولین این امر اعلام شد که لیست مشمولین بسته شده و به فرد جدیدی یارانه معیشتی کرونا تعلق نمی‌گیرد و هیچ راه اعتراضی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حمیدرضا قمشه محمدیان
    ۰ ۰

    باسلام بنده نیازمند واقعی هستم یارانه ومعیشتی وکمک معیشتی کالاهای اساسی را خواهشمندم به من بدهید

  • قدرت اله رشیدی
    ۰ ۰

    باسلام.چرانباید سهام معیشتی به اینجانب تعلق بگیرد چه ایرادی دارد شمازو به خدارسیدگی کنید بفرمایید ایراداز کجاست بنده به کجا مراجع کنم تصدقان لطفتان کم نشه حق نگهدارتان