کد خبر 488593

فوری/ معاملات خودرو به صفر رسید!

فروشندگان خودرو معتقدند بازار راکد است و خودرو قیمت ثابتی ندارد اما برخی دلالان با قیمت های سلیقه ای مشتریان را در بلاتکلیفی قرار داده اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو این روزها در رکود شدیدی قرار دارد به نحوی که اکثر معاملات به صفر رسیده و کمتر کسری تمایل به خرید و حتی فروش خودرو دارد. روند کاهشی قیمت ها که متاثر از قیمت دلار است نقش زیادی در کسادی بازار خرید و فروش خودرو دارد. این موضوع عاملی شده تا اگر کسی خواستار خرید خودرو باشد فروشندگان قیمت های سلیقه ای را برای سود بیشتر به آنها اعلام کنند.

مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو که در کسادی مطلق قرار دارد نشان می دهد اگر کسی خواستار خرید خودروهای بالای 100 میلیون تومان است با اختلاف قیمت دو تا سه میلیون تومانی محصول در میان فروشندگان روبه رو است. در خودروهای بالای یک میلیارد تومان نیز اختلاف قیمت خودرو اعلامی فروشندگان از سه تا هشت میلیون تومان است.

در خودروهای کارکرده نیز اختلاف قیمت بین فروشندگان به 10 تا 30 میلیون تومان رسیده است اعلام همین قیمتهای سلیقه ای عاملی شده که اگر کسی در این شرایط خواستار خرید خودرو باشد در بلاتکلیفی قرار گرفته و در نهایت نداند کدام قیمت منطقی است تا اقدام به خرید خودرو کند.

فروشندگان خودرو در شرایط رکود بازار از فعالیت سایتها در فضای مجازی گله مند هستند و می گویند آنها رقم های مختلفی را برای خودروها پیشنهاد می کنند که همین موضوع بر نوسانات قیمتی انواع خودروها تاثیرگذاشته است. علاوه براین واحدهای بدون پروانه نیز اقدام به اعلام آگهی های مختلف برای فروش خودرو کرده اند که همین امر عاملی است تا قیمت خودرو توسط دلالان اعلام شده و کسی نداند قیمت اصلی یک خودرو چند است. به اعتقاد فروشندگان خودرو مشتریان باید درگیر تبلیغات غیرواقعی و اغوا کننده سایت ها نشده و منتظر بمانند تا قیمت ها به ثبات برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر