کد خبر 488581

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

صرافی‌ها تمایلی به خرید ارز ندارند!

قیمت دلار امروز به رغم اینکه در صرافی‌ملی و سایر صرافی‌های مجاز همچنان در کانال ۲۵هزار تومان قرار داشت اما در بازار آزاد با حدود ۳۰۰تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته وارد مرز ۲۶هزار تومان شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، تقاضا برای خرید دلار همچنان در سطح بسیار پایینی قرار دارد و هر دلار آمریکا امروز در صرافی‌ ملی با قیمت 25680تومان در سایر صرافی‌ها 25686تومان و در بازار آزاد 26250تومان آغاز به کار کرد که البته نرخ صرافی‌ملی دوباره با 300تومان افزایش به 25980تومان رسید.

به این ترتیب قیمت دلار در صرافی‌ ملی نسبت به روز گذشته حدود 400تومان، در صرافی‌های رسمی تقریبا 100تومان و در بازار آزاد 300تومان افزایش یافته است؛ البته این تغییر قیمت نسبت به نوسانات هفته‌های گذشته چندان چشمگیر نیست و آنطور که برخی از صرافان اظهار کرده‌اند، ناشی از تمایل سفته‌بازان برای فروش ارز‌هایشان در نرخ‌های بالاتر بوده و عامل دیگری در این افزایش نقشی نداشته است.

بنابر اظهارات یک منبع آگاه، صرافی‌ها همچنان تمایلی به خرید ارز ندارند و با وجود اینکه عرضه کافی در بازار صورت گرفته، اما تصور کاهش نرخ و زمزمه افت دوباره قیمت دلار ناشی از احتمال بهبود روابط ایران و آمریکا و انجام مذاکره بین دو کشور در آینده نزدیک، مانع از قبول ریسک خرید و فروش در بین معامله‌گران شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر