کد خبر 481966
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

۵ نماد پُرمعامله بورس تهران (۹۹/۸/۲۵)

در بورس امروز در مجموع حدود ۱۴هزار و ۱۱۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد خودرو، خساپا، حکشتی، فملی و فولاد به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در دومین روز هفته معادل هزار و ۳۰۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۶۳۲میلیارد تومان دوم شد و سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

پس از بازگشایی سهام سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با افت هشت درصدی و سهام پالایش نفت اصفهان (شپنا) با افت سه درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کردند.

بورس امروز

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۷۶۵میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات هزار و ۴۳۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۴درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۳.۶درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۲ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۲ نماد نخست اختصاص داشت.

بورس امروز

ارسال نظر