کد خبر 481598

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

حقوقی‌های بورس چه خریدند و فروختند؟ (۱۳۹۹/۸/۲۴)

در جریان معاملات بورس امروز، افراد حقیقی امروز ۶۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام فارس بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، حقیقی‌ها حدود ۶۵۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۳۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۹۲درصد یعنی۶هزار و  ۷۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.

بورس امروز

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و موسسات اعتباری»و «فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

در جریان خرید و فروش های بورس امروز، سه نماد «فارس»، «ومعادن» و «کاما» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وشهر»، «ثعمرا» و «صباح» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس معادل ۹۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک شهر با برتری ۱۳۷میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۵۰نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۵۰نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۱۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۷۰میلیارد تومان بود.

بورس امروز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر