کد خبر 480620

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

حقوقی‌های بورس چه خریدند و فروختند؟ (۱۳۹۹/۸/۲۰)

در معاملات بورس امروز، حقوقی‌ها حدود ۷۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد۶ هزار و ۴۶۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۰درصد یعنی هزار و ۲۹۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «خودرو و ساخت قطعات» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن»، «هتل و رستوران» و «کاشی و سرامیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

بورس امروز

در معاملات بورس امروز سه نماد خساپا، فولاد و شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به نوری، زاگرس و ونوین معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری سایپا حدود ۱۲۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران پتروشیمی نوری‌ با برتری حدود ۲۲میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۹۰میلیارد تومان بود.

بورس امروز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر