کد خبر 477041

ریل گذاری نهادهای نظارتی در بازار سهام ادامه دارد

فوری/ هشدار وزیر به سهامداران بورس!

وزیر اقتصاد تاکید کرد: سهامداران حقیقی مراقب باشند سهامشان را ارزان نفروشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزیر اقتصاد با بیان اینکه سهام بسیاری از شرکت ها ارزشمند هستند، از سهامداران حقیقی درخواست کرد با تامل بیشتری نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

دژپسند بعدازظهر امروز در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قبول داریم که چند روزی است وضعیت شاخص بورس خوب نیست اما بازار سرمایه فقط با شاخص ارزیابی نمی‌شود. به عنوان نمونه اگر تصمیمی راجع به موضوعی مثل نرخ سود گرفته شود این موارد نیز در بازار سرمایه اثرگذار است.

وزیرامور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ریل گذاری نهادهای نظارتی در بازار سرمایه ادامه دارد، افزود: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌هایی که در بورس هستند بازارگردان دارند. همچنین امروز می‌توانیم بازارساز و اوراق تبعی اختیاری داشته باشیم.

دژپسند خاطرنشان کرد: بسیاری از بنگاهها سوددهی خوبی دارند چرا که گلچین شده هستند و در برابر صادرات نیز معاف از مالیات هستند. بنابراین بسیاری از آنها درآمد ارزی خوبی دارند. سهام بسیاری از سهام ارزنده است و خواهش من این است که افراد با تأمل بیشتری به خرید و فروش اقدام کنند تا گرفتار ارزان فروشی سهام نشوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  راست میگه ما باور نداریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این معافیت مالیاتی صادرات مواد خام چه گلی به سر اقتصاد ما زده مثلا!؟
  وقتی که فقط بیماری ناشی از آلودگی محیط زیستش واسه ما هست و دلارش هم یا بر نمی گرده و یا کالاهای وارداتیش رو باید به نرخ حتی بالاتر از دلار آزاد رها شده بخریم؟