کد خبر 474201

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

حقوقی‌های بورس چه خریدند و فروختند؟ (۱۳۹۹/۷/۲۳)

ارزش کل معاملات خرد حدود ۱۱هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۹درصد یعنی دو هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان دو درصد از کل معاملات شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حقوقی‌ها حدود ۲۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

شاخص بورس امروز

سه نماد شپنا، شتران و تاپیکو لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به وسپهر، وبصادر و وبملت معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۵۴۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات با برتری ۲۰۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول حدود هزار میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم حدود هزار و ۳۰۰میلیارد تومان بود.

شاخص بورس امروز

بیشتر بخوانید
ارسال نظر