کد خبر 458600

افزایش بی‌سابقه ذخایر طلا و ارز روسیه

ذخایر طلا و ارز روسیه طی یک هفته بیش از ۹میلیارد دلار افزایش یافت و بر اساس پیش بینی تحلیلگران، این ذخایر می‌توانند در ماه اوت رکورد قبلی که بیش از ۵۹۸میلیارد دلار بود را بشکنند.

به گزارش راشاتودی، ذخایر طلا و ارز روسیه طی یک هفته بیش از 9 میلیارد دلار افزایش یافت و بر اساس پیش بینی تحلیلگران، این ذخایر می توانند در ماه اوت رکورد قبلی که بیش از 598 میلیارد دلار بود را بشکند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، براساس آخرین آمار بانک مرکزی روسیه، صندوق های بین المللی این کشور اواخر ماه گذشته به رکورد قبلی خود نزدیک شدند، چرا که به بالاترین نقطه طی 12 سال اخیر یعنی به 591.8 میلیارد دلار رسیدند.

داده های منتشر شده در روز جمعه نشان می دهد که این دخایر فقط در یک هفته (24-31 ژوئیه) به میزان 9.1 میلیارد دلار یا حدود 1.6 درصد افزایش یافته است. به گفته بانک مرکزی روسیه، این افزایش ناشی از "ارزشگذاری مثبت" و افزایش قیمت طلاست.

ذخایر ارزی روسیه در اوت سال 2008 به رکورد 598.1 میلیارد دلار رسید. با این حال، این دخایر در بحران اقتصادی جهانی به سرعت کوچک شد و در کمتر از سه ماه بیش از 100 میلیارد دلار کاهش یافت.

تحلیلگران می گویند که دخایر ارزی این کشور ممکن است تا پایان ماه اوت به رکورد 600 میلیون دلار برسد. به گفته سرگئی گریشونین از آژانس رتبه بندی ملی روسیه، به دلیل بالا رفتن نرخ یورو در برابر دلار، این دخایر می تواند تا دو درصد رشد کند.

این آژانس پیش بینی می کند ذخایر ارز خارجی به حدود 448-450 میلیارد دلار برسد، در حالی که ذخایر شمش طلا می توانست با توجه به افزایش اخیر قیمت شمش، 152 میلیارد دلار باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر