کد خبر 45045

ورود ۹۰۰هزار سرمایه‌گذار تازه نفس به‌بورس

به نظر می رسد بررسی تعداد کدهای سهامداری و افرادی که طی سال ۹۲ برای اولین بار سرمایه گذاری در بورس را تجربه کردند، چندان خالی از لطف نباشند.

بازار سهام طی سال 92 با اقبال بی نظیر سهامداران و فعالان بازار سرمایه مواجه شد و با از رده خارج کردن بازارهای موازی با بورس، تمام توجه فعالان بازار سرمایه را به خود معطوف کرد که براساس اعتقاد بسیاری از کارشناسان این حوزه به موجب ورود بسیاری از سهامداران تازه نفس به بازار سهام، وجوه قابل توجهی از نقدینگی را جذب کرد. به گونه ای که بسیاری از افراد اعم از افراد عادی و فعالان اقتصادی طی سال گذشته سرمایه های در اختیار خود را وارد بورس کردند تا از روند پرقدرت صعودی شکل گرفته در این بازار و بازدهی های حاصل از سرمایه گذاری در آن بی نصیب نمانند. برهمین اساس به نظر می رسد بررسی تعداد کدهای سهامداری و افرادی که طی سال 92 برای اولین بار سرمایه گذاری در بورس را تجربه کردند، چندان خالی از لطف نباشند. در همین ارتباط، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه عنوان کرد: تعداد کد سهامداری در حالی طی سال 91 به میزان شش میلیون و 488 هزار بوده که این تعداد به رقم هفت میلیون و 362 هزار کد طی سال 92 افزایش یافته است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس نیوز، حامد سلطانی نژاد از افزایش 900 هزار تایی تعداد کد سهامداری طی سال گذشته نسبت به سال قبل از آن خبر داد و در این خصوص افزود: بخشی از تعداد کد سهامداری عنوان شده مربوط به حضور سهامداران حقوقی و حقیقی در بازار سرمایه و سرمایه گذاری در آن بوده و بخش اندکی از آن در حدود 155 هزار کد نیز به خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن اختصاص دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فعلا که بورس با مخ آمد پایین و دلار به شدت رفت بالا
  با تشکر از زحمات وزیر افتصاد و علی الخصوص بانک مرکزی جناب آقای دکتر سیف
  که پول ایران را بی ارزشترین پول دنیا کردند.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   به گزارش ایسنا، این در حالی است که اکثر سهامداران بازار سرمایه به خصوص سهامداران حقیقی معتقدند که در حال حاضر اکثر سهام شرکتها منفی بوده ولی شاخص بورس با حمایت و تلاش برای مثبت شدن،اعداد صعودی را نشان می دهد به این ترتیب مسئولان در حال حاضر بیشتر از شاخص بورس حمایت می کنند نه سهامداران!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   هشدار انبوه‌سازان نسبت به آرامش قبل از طوفان
   به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، مجتبی بیگدلی - رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: دوران فعلی، آرامش قبل از طوفان است به طوری که یک سونامی در قیمت‌ها اتفاق خواهد افتاد.

   وی با بیان این‌که در حال حاضر تا حدودی رونق به بازار مسکن بازگشته است، ادامه داد: به زودی صدای شکستن دیواره تقاضا را خواهیم شنید و در پی آن سونامی افزایش قیمت مسکن اتفاق خواهد افتاد.ی با بیان این‌که از ابتدای سال قیمت‌ مصالح ساختمانی افزایش یافته است، تاکید کرد: این افزایش قیمت با شیب تند ادامه دارد و این عامل خود عامل مخاطره‌آمیز در بازار مسکن خواهد بود؛ به طوری که انگیزه کارآفرین را کم می‌کند و وضع وخیمی در بازار به وجود می‌آورد.(قابل توجه روسای ضدمسکن بازار مسکن برادر عقبایی وقلی جان !!!!!!!!)

 • شفیع
  ۰ ۰

  خخخخخخخخخخخخخخخ بله شما گفتی و ما هم باور کردیم اخه کی با این تصمیمات هر روزه ازمون و خطا شما وارد بورس میشه؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اوجود همه تلاشهاو حمایتها وتبلیغات ومصاحبه های پی درپی شاخص بورس بازهم منفی شد ! چراباوجود انجام اقدامات حمایتی از قیبل کاهش نرخ سود بانکی بازهم نمیتوانند از ادامه روند نزولی بورس جلوگیری کنند؟ آیا دلیلی جزاین دارد که اعتماد عمومی به بازار بورس از بین رفته و بورس در حال کشیدن نفسهای آخرش است ؟!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کمالوندی ضمن رد برخی مطالب مبنی بر اینکه قرار است آب سنگین اراک به آب سبک تبدیل شود، عنوان کرد: اصلا چنین نیست. این خط قرمز ماست.

  کمالوندی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نفس تغییرات را در راکتور آب سنگین اراک نپذیرفته است، بیان کرد: حقوق ما به هیچ وجه واگذار نخواهد شد و از آن صرفنظر نخواهیم کرد، تاسیسات هسته‌ای ما تعطیل نخواهد شد و ماهیت تاسیسات هسته‌ای ما غیر قابل تغییر است. رآکتور آب سنگین اراک غیر قابل تغییر است و در آنجا یک رآکتور آب سنگین خواهد بود.

 • سوشیانت
  ۰ ۰

  ما همه چیزمون باید به هم بیاد،تو کشوری که فعالیتهای اقتصادی و تولیدی رو از دست متخصص اون کار و با تجربه ها بگیرن و بدن دست یه عده بی سواد چه اتفاقی میفته ؟فرض کنین آمریکا شرکت مایکروسافت رو مصادره کنه و مدیر عامل و همه کاره اونجا بشه مثلا فلان کشیش!یا پسرخاله فلان سناتور!بعد یکسال مایکروسافت به فنا میرود یا نه؟حالا این جای خودش ،فکر کنین این کارخونه یا شرکت هیچ اتفاقی توش نیفتاده،بعد سهامش چند برابر بشه!
  دیگه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا نگفته تو چند ماه اخیر چند صدهزار نفر دررفته اند از بورس؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اظهارات صدراعظم آلمان درباره مذاکرات هسته‌ای ایران، از جمله موضوعاتی است که مورد توجه شماری از مطبوعات و رسانه‌ها قرار گرفته است. به نوشته «رویترز»، آنجلا مرکل اظهار داشته، باید به مذاکرات هسته‌ای ایران فرصت داده شود؛ اما در عین حال و در صورت لزوم، تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند بار دیگر برقرار شود.

  وی ضمن بیان اینکه ایران باید به تعهدات خود در چهارچوب توافق مقدماتی هسته‌ای عمل کند، گفته: «اگر ایران به این تعهدات عمل نکند یا آن‌ها را به نحو مناسب اجرا نکند، آماده‌ایم تا روند کنونی تعلیق محدود تحریم‌ها را متوقف کنیم...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من به واقع ایمان اورده ام که کسانی میخواهند این دولت را زمین بزنند. بطور مثال در حالی که مسکن هنوز از رکود خارج نشده. اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس هر روز رکورد میزند و عده ای می خواهند انقدر هزینه دریافت وام را بالا ببرند که تحت هیچ شرایطی نگذارند مسکن از رکود خارج شود. مطمئنا در سایر حوزه ها نیز اوضاع اینگونه است. خدا از سر تقصیرات نگذرد که به این مردم خیانت می کنید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ببخشیدا از بس نادان هستند

 • ساسان
  ۰ ۰

  بورس
  =پولتون رو میدزدن حرف هم نمی توننین بزننین .