کد خبر 132086
عده‌ای درصدد تغییر جهت مسیر انتخابات هستند

اظهارات طیب نیا درباره ریاست جمهوری۹۶

وزیر اقتصاد و دارای در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری اکنون چند ماه است که آغاز شده و عده‌ای در حال تلاش برای تغییر دادن جهت مسیر انتخابات هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، وی افزود: چون در حال نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری هستیم عده ای تلاش می‌کنند دولت در کار خود موفق نشود و اعتماد مردم به دولت سلب شود. به گفته او اگر مردم اعتمادشان را به دولت و مسئولان از دست بدهند دولت با عدم توفیق مواجه خواهد شد. طیب نیا با بیان اینکه وقتی بانک مرکزی می‌تواند تورم را کنترل کنند که مردم برای بانک مرکزی اعتبار قائل باشند، خاطرنشان کرد: اگر اعتماد مردم به دولت سلب شود برای عموم مردم نیز ضرر و زیان ایجاد می‌شود. وی به دستاورد دولت در گذشته اشاره و اضافه کرد: اکنون دولت برجام را به ثمر رسانده، نرخ تورم را کاهش داده و کاهش نرخ تورم در اقتصاد ما کار کمی نبوده است. اینکه با وجود کاهش قیمت نفت تورم کاهش می‌یابد و با رکود بیشتری مواجه نمی شویم از اقدامات دولت است. وزیر اقتصاد با اشاره به کاهش قیمت نفت در سال گذشته، اظهار کرد: این در حالی است که طبق اعلام مرکز آمار ایران در سال گذشته رشد اقتصادی کشور یک درصد بود و مسلم است که رشد اقتصادی سال ۹۳ از سال ۹۴ کمتر شده است ولی در نظر داشته باشید که طبق روندهای تاریخی اقتصادی ما باید با توجه به وضعیت موجود رشد اقتصادی به مراتب منفی تری داشتیم و اگر این اتفاق نیفتاده است به دلیل مجموعه‌ی سیاست‌های اقتصادی‌ای بود که اتخاذ شد. طیب نیا ادامه داد: درباره رشد اقتصادی سال آینده نیز تردیدی نداریم که پنج درصد قطعاً محقق می‌شود. وی گفت: نگرانی ما این است که اگر پنج درصد از طریق افزایش تولید نفت صورت بگیرد فراگیر و پایدار نخواهد بود و در اشتغال تأثیر معناداری نخواهد داشت. طیب نیا با اشاره به اینکه باور داریم بخش خصوصی ما به درجه‌ای از بلوغ رسیده است که به جای انتقاد کردن برنامه‌های ایجابی بدهد، تاکید کرد: اکنون انتظار ما از بخش خصوصی و دانشگاه این است که به جای نقد کردن راهکار و برنامه ارائه بدهند. وی به اقداماتش در وزارت اقتصاد اشاره و خاطرنشان کرد: در سال‌هایی که به وزارت اقتصاد آمده ام اولین کاری که انجام دادم این بود که همه مدیران وزارتخانه را که در شرکت های تابعه مسوولیت داشتند برگرداندم. وزیر اقتصاد همچنین تصریح کرد: درباره حقوق و مزایا ساماندهی ‌هایی را از قبل انجام دادیم و بخشی را در دست انجام داریم. وی ادامه داد: اکنون مشکل ما این است که مسائلی از این قبیل از مردم سلب اعتماد کند و برای اقداماتی که ما می‌خواهیم انجام دهیم مشکل ایجاد کند. وی در خطاب به بخش خصوصی گفت: می‌خواهیم ارز را تک نرخی کنیم و به بخش خصوصی پیشنهاد می‌دهیم که برنامه های خود را برای تک نرخی شدن ارز با کمترین هزینه ارائه دهد. من فکر می‌کنم که در دولت گوش شنوایی برای این موضوع وجود داشته باشد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بانک مرکزی تون که تا حالا بازیچه دست دم و دستگاه دولت بود تازگی ها هم که بازیچه بانکهای خصوصی شده.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برای مردم ضعیف چه فرقی می کنه.هرکی میاد ضعیف.ضعیف تر می شه

 • منا
  ۰ ۰

  خود طیب نیا دراقتصاد خانواده اش چقدر رشد داشته است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مردم به این دولت اعتماد ندارند
  و یکی از علتها هم سیاست های اقتصادی و حمایت از فرغونسازا و وزیر صنعته

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بله استاد تورم را کاهش دادید ولی تدرن را شدیدا" افزایش دادید و کنر تولید کننده را خرد کردید و بیکاری را افزایش.
  کاهش تورم با رکود شدید و سودهای نجومی 2/5 برابر تورم که افتخار نیست.
  روحانی از هم اکنون به شما و آقای سیف انتخابات را باخته است.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   اولا نرخ تورم جعلی هست. 4 سال آخر دولت احمدی نژاد قیمت دلارو ملک 3 برابر شد اما آیا نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی جمعا 300 درصد بود؟
   دوما اون زمانی که سپرده ملت یک سوم شد شماها کجا بودین؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شده که شده. مشکل شما چیه؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب آقای طیب نیا
  مردم خود بد و خوبشان را میدانند و مخصوصا وزارت شما بزرگترین صعف دولت روحانی هستید
  ...

  • ابراهیم
   ۰ ۰

   نق زدن و غر زدن هنر نیست یکم در مورد آقای طیب نیا تحقیق کنید . با چه وضعی اقتصاد رو تحویل گرفتن و به کجا رسوندنش .

 • عباس
  ۰ ۰

  حالا شاید مردم دوست نداشته باشن تو دوره بعد به شما رای بدن، مگه زوره؟ شما به کاره خودت برس، فکره 5 سال دیگت نباش

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یکم منطقی باشیم. کف دستی که مو نداره چطور میتونیم ازش مو بکنیم. همین که در این دوره از انزوای جهانی اومدیم بیرون خودش کار بزرگیه. ما همیشه عادت داریم به دیدن روی بد سکه.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   دوست عزیز درسته دولت قبل جالب نبود ولی این دولت هم مالی نیست مردم باید بجز این دو جناح دنبال سرکار اوردن فردی باشند که از این دور باطل مملکت رو خارح کنه

 • داود
  ۰ ۰

  هیچ کاری هم نمیکردید تورم مهار میشد راست میگید کشور رو از رکود خارج کنید با پاشویه تب رو پایین اوردن هنر نیست باید درمان اصولی صورت بگیره