کد خبر 117387

پرداخت ۲۶هزارمیلیارد اعتبارعمرانی در۱۰ماهه‌سال

درآمد مالیاتی کاهش‌ یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در ۱۰ ماه امسال حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی پرداخت شده است.

علی طیب‌نیا در مورد پرداختی دولت به طرح‌های عمرانی در 10 ماهه امسال اظهار داشت: طبق گزارش خزانه، تاکنون 20 هزار میلیارد تومان به صورت نقدی و نیز 4 هزار میلیارد تومان در قالب اوراق به این طرح‌ها و پیمانکاران اختصاص یافته است. وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: همچنین 1600 میلیارد تومان در قالب مواد قانونی دیگر پرداخت شده است. وی یادآور شد: امسال در مجموع حدود 26 هزار میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی اختصاص یافته است. طیب‌نیا در مورد درآمدهای مالیاتی نیز عنوان کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از رقم درآمدها ندارم، اولویت اصلی دولت تحقق درآمد مالیاتی است و روی این موضوع تمرکز صورت گرفته است. در سال جاری نمی‌توان فشار زیاد برای وصول مالیات‌ها با توجه به رکود به مؤدیان داشت. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه قطعاً درآمدهای امسال نسبت به سال گذشته رشد کمتری دارد، عنوان کرد: این درآمدها کاهش یافته، اما برنامه دولت و سازمان مالیاتی شناسایی فرار مالیاتی و نیز گرفتن مالیات براساس اطلاعات دقیق است. وی ادامه داد: قانون امکان ویژه و خوبی را برای مالیات در نظر گرفته و همه دستگاه‌ها باید در ارائه اطلاعات به سازمان مالیاتی همکاری کنند، اکنون بانک نرم‌افزاری اطلاعات مالیات در حال تکمیل شدن است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تا مرز بدبختی و ورشکستگی مالیات میگیرن،اومده میگه نمیشه فشار اورد!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با این رکود باید هم کاهش پیدا کنه.

 • وارد کننده
  ۰ ۰

  تعرفه های گمرکی ثابت هست ولی حدود 50% ارزش گمرکی محصولات وارداتی رو بردن بالا که مردم نفهمن چقدر از واردات گیر دولت میاد و مسبب گرانی ها کیه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در کشورهایی که عقل و تدبیر اقتصاد رو کنترل میکنه نه سیاست روزمره، وقتی رکودی با این وسعت و عمق فعلی حاکم میشه، از معافیتهای مالیاتی به عنوان مشوقی برای ادامه کسب و کارها و کارآفرینی استفاده میشه. اونوقت این همولایتی ما وسط این رکود بی سابقه از کاهش دریافت مالیات ناله می کنه. به قول فامیل دور «من دیگه حرفی برای گفتن ندارم.»!

 • رضا
  ۰ ۰

  به زودی مالیات دامن مسکن را هم خواهد گرفت!
  آنوقت رکود مسکن شدید تر میشود!
  به همین علت است که همه از خرید می‌رسند!