اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پیش بینی قیمت دلار برای فردا ۲۶اسفند/ بازار ارز تا پایان سال به کدام سمت خواهد رفت؟

امروز دلار با ۱۰۰تومان کاهش نسبت به دیروز در قیمت ۲۴۵۵۰تومان قرار گرفت که این روند نتیجه عقب‌نشینی خریداران و افت ارزش درهم بوده است.

اقتصاد آنلاینفاطمه اکبرخانی؛ بازار ارز از تا ابتدای هفته در مدار صعودی حرکت می‌کرد اما از روز یکشنبه تا امروز وارد مدار نزولی شد و درحالیکه قیمت دلار به ۲۴۹۵۰تومان هم رسیده بود در بازار امروز تا ۲۴۵۵۰تومان کاهش یافت که به گفته فعالان بازار ارز این روند نزولی ناشی از کاهش حجم خرید و ارزش درهم بوده است.

البته بازار ارز مدتی است که تحت تاثیر اخبار برجام و رفتار احتمالی بازارساز دچار بلاتکلیفی شده و دلار طی چند روز گذشته از کانال ۲۵هزار تومان عقب‌نشینی کرده و در حال درجا زدن روی نرخ ۲۴هزار تومان است، همچنین جو بازار به گونه‌ای شده که معامله‌گران منتظر اتفاق مثبتی در حوزه روابط بین‌الملل و مذاکرات برجام هستند و همین موضوع باعث احتیاط معامله‌گران و کاهش حجم معاملات و در نتیجه ثبات قیمت دلار شده است.

تحلیلگران بر این باورند که اگر تا پایان سال خبر سیاسی جدیدی منتشر نشود دلار در قیمت فعلی ثابت خواهد ماند و حتی در سال جدید هم بازار چندان تحت تاثیر اظهارات منفی یا مثبت درمورد برجام و تحریم‌‌ها قرار نخواهد گرفت مگر اینکه شاهد اتفاق خاصی در این حوزه باشیم.

برای بازار فردا ۲۶اسفند ماه هم پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که دلار در همین محدوده فعلی قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه نگاهی به روند قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی که در سطح ۲۴۵۰۰تومان قرار گرفته حاکی از عدم تغییر انتظارات معامله‌گران برای بازار فردا و حرکت دلار در محدوده فعلی خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    ریال = پشکل