در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش بینی قیمت طلا برای فردا ۱۱بهمن/ بازار چشم‌ انتظار روند ارز

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به رشد قیمت طلا و سکه در هفته اول بهمن ماه گفت: اگر با شروع کار معاملات فردا طبق روز‌های پایانی هفته گذشته شاهد افزایش نرخ ارز باشیم قیمت طلا و سکه گران‌تر خواهد شد.

اقتصاد آنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به افزایش دوباره قیمت طلا و سکه از اواسط هفته پیش اظهار کرد: طی این مدت اونس جهانی روند نزولی هم داشته اما از آنجا که نرخ دلار به بالای ۲۴هزار تومان رسید قیمت طلا و سکه با افزایش رو‌به‌رو شد.

او درباره وضعیت خرید و فروش در بازار طلا توضیح داد: هفته پیش با توجه به نوسانات قیمت طلا و سکه بازار دوباره دچار رکود شد و حجم معاملات کاهش یافت، حتی سکه هم برخلاف هفته‌های گذشته خریدار نداشت و حباب آن به حدود ۳۰۰هزار تومان رسید.

به گفته رییس اتحادیه طلا، بعد از یکسال رکود بازار چشم امید طلافروشان به روز‌های پایانی سال است و در این مدت اگر بازار ارز به آرامش نرسد همچنان قیمت طلا و سکه نوسان خواهد داشت و کسی حاضر به خرید نخواهد بود.

محمدولی با پیش‌بینی قیمت‌ها برای بازار فردا ۱۱بهمن ماه بیان کرد: اگر بازار ارز مثل هفته گذشته دچار هیجان شود و دلار افزایش یابد نمی‌توان انتظار ثبات و یا کاهش قیمت‌ طلا و سکه را داشت؛ اما درصورت پایداری نرخ ارز و یا کاهش آن شاهد واکنش مثبت بازار طلا به این موضوع خواهیم بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    طلا نخرید تا رو دستشون بمونه ، ، فقط زمین بخرید و باغ و خانه